Սուրիկ Խաչատրյան. Պաշտոնով չեմ ես սիրունացել, այլ պաշտոնն եմ սիրունացրել
Սյունիքի նախկին մարզպետ Սուրիկ Խաչատրյանին henaran.am-ի թղթակիցը հանդիպել է Երևանի փողոցներից մեկում: Ասել է` մի հարցի կպատասխանի: Թղթակիցը հետաքրքրվել է՝ ճի՞շտ են այն տեղեկությունները, որ Ս. Խաչատրյանը վերանշանակվելու է Սյունիքի մարզպետ:
«Իմ ուղեղում այս պահին ոչ մի բան չկա: Ես մի բան եմ մտածում՝ ամեն ինչ արվի, որպեսզի ապացուցվի որդուս՝ Տիգրանի անմեղ լինելը: Զինված հարձակում էր, նա պաշտպանվել է: Թե չէ պաշտոնը ինձ համար խնդիր չէ: Պաշտոնով չի, որ ինձ կճանաչեն, պաշտոնով չեմ ես սիրունացել, այլ պաշտոնն եմ սիրունացրել: Գործ էլ չստանամ, ես մնալու եմ իմ պետության զինվորը, շարունակելու եմ ամեն ինչ անել Սյունիքի համար»:
Սուրիկ Խաչատրյանը կարճ է կապել` «մի բան պարզապես չեմ կարող չասել. Էսօր կարդացի, որ 1995 թվականին մարդ ա սպանել Տիգրանը: Էդ ժամանակ ինքը մի տարեկան էր»:

Сурен Хачатрян: Не место красит человека, а человек место
Экс-губернатор Сюникской области Сурен Хачатрян, встретившись с корреспондентом henaran.am на одной из улиц Еревана, пообещал ответить на один вопрос. Корреспондент издания поинтересовался, соответствуют ли действительности сведения о том, что Сурен Хачатрян будет переназначен на должность губернатора Сюника.
«Я сейчас не думаю об этом. Я думаю лишь о том, чтобы сделать все возможное и доказать, что мой сын Тигран – невиновен. Это было вооруженное нападение, он защищался. А должность для меня не проблема. Не место красит человека, а человек место. Если даже я не буду работать, останусь солдатом своей родины, буду продолжать делать все для Сюника», - заявил С.Хачатрян.
При этом Сурен Хачатрян отметил, что прочитал сегодня о том, что его сын – Тигран в 1995 году убил человека. «Ему тогда было около годика», - заявил С.Хачатрян.