ՀԱԿ պատգամավորը մի ցանկություն ունի՝ պաշտպանել վարչապետին
«Երեկվանից մի ցանկություն ունեմ՝ պաշտպանել վարչապետին: Ստեղծված վիճակը հո՞ վարչապետի կամքով չի: Համակարգն է այսպիսին»,- ճեպազրույցների ժամանակ, խոսելով վարչապետի անվան հետ կապված օֆշորային սկանդալի մասին, ասաց ԱԺ ՀԱԿ խմբակցության քարտուղար Արամ Մանուկյանը:
Բոլոր բնագավառներում, ըստ պատգամավորի, գործը շարունակելու համար անհրաժեշտ է կեղծել:
Ինչ վերաբերում է Վերահսկիչ պալատի արձանագրած աղմկահարույց խախտումներին, Ա. Մանուկյանն ասաց, որ համակարգը կքանդվի, եթե հանկարծ նրանք որոշեն վերջնականապես բացահայտել հանցագործությունները:
«Սա քաղաքական հնարք է, սովորական շոու՝ երեք արարով: Այս ամենն իշխանությունն անում է, որպեսզի տվյալ մարդուն իր ուշադրության կենտրոնում պահի: Դրական կգնահատվի, եթե պատժվեն, սակայն դժվար թե նման բան լինի»,- ասաց Ա. Մանուկյանը:

HAK deputy has only one desire – to defend prime minister
“I have only one desire since yesterday – to defend the prime minister. The current situation has formed not because of him, but because of the system,” the secretary of Armenian National Congress (HAK) faction Aram Manukian said during a briefing today when commenting on the offshore scandal linked with the prime minister’s name.
As for the gross violations revealed by the Control Chamber, Aram Manukian noted the system will collapse if a decision is made to detect those crimes.
“It is an ordinary show. The authorities have done all this to keep the given person in the center of attention. It would be a good thing if those guilty were punished, but it will hardly happen,” Manukian said.