Քաղաքապետը բնակարաններ է հանձնել արվեստագետներին
Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը նոր բնակարանների բանալիներ է հանձնել Հայաստանի կոմպոզիտորների և երաժշտագետների միության անդամ, օպերային մեներգչուհի Իրինա Զաքյանին և Հայաստանի պետական ֆիլհարմոնիկ նվագախմբի ֆլեյտահարների խմբի մենակատար-կոնցերտմայստեր, ՀՀ վաստակավոր արտիստ Տիգրան Գևորգյանին: Այս մասին տեղեկանում ենք Երևանի քաղաքապետարանի մամուլի ծառայությունից:
Շնորհավորելով արվետագետներին` քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը բարձր է գնահատել և կարևորել նրանց գործունեությունը հայ մշակույթն ու կատարողական արվեստը արտերկրում ճանաչելի դարձնելու գործում։
«Քաղաքապետարանը պատրաստ է մշտապես աջակցելու բոլոր այն մարդկանց, ովքեր իրենց ներդրումն ունեն հայ մշակույթի զարգացման, ինչպես նաև մշակութային կյանքի աշխուժացման գործում»,- նշել է Տարոն Մարգարյանը՝ մաղթելով արվեստագետներին ստեղծագործական նորանոր ձեռքբերումներ։
Իրինա Զաքյանն ու Տիգրան Գևորգյանը շնորհակալություն են հայտնել իրենց վաստակը գնահատելու համար։
Նշենք, որ Երևանի ավագանին հունիսի 15-ին գումարած արտահերթ նիստում միաձայն որոշում էր կայացրել Երևան համայնքի սեփականություն համարվող բնակարանները ստեղծագործելու համար պայմաններ ստեղծելու նպատակով տրամադրել Իրինա Զաքյանին և Տիգրան Գևորգյանին:

Yerevan Mayor Taron Margarian handed today keys of new apartments to member of the Union of Armenia’s Composers and Music Experts, opera singer Ms. Irina Zakian and flutist of the State Philharmonic Orchestra of Armenia, Honored Artist of Armenia Tigran Gevorgian, the press service of Yerevan Municipality reports.
The mayor congratulated the art workers, attaching importance to their contribution to promotion of Armenian culture and mastery in foreign countries. He wished them success.
Irina Zakian and Tigran Gevorgian thanked the mayor for appreciation of their contributions.
Earlier, at the June 15 special sitting, the Yerevan Council of Elders made a unanimous decision to provide two apartments considered as property of the Yerevan community to Irina Zakian and Tigran Gevorgian to create favorable conditions for their creative activities.