Արամ Մանուկյան. Մեզ մոտ գործում են չոբանի կանոններով
Իշխանության ներսում տարաձայնություններ կան, լուրջ ներթիմային բախումներ կան, ինչի վկայությունն են տեղի ունեցող սպանությունները` Գորիսի և Գյումրիի դեպքերը, վարչապետի հետ կապված օֆշորային սկանդալը, Վերահսկիչ պալատի զեկույցը և այլն: Այս մասին «Ազատություն» ռադիոկայանի ֆեյսբուքյան ասուլիսի ժամանակ հայտարարեց ԱԺ ՀԱԿ խմբակցության քարտուղար Արամ Մանուկյանը:
«Այն, ինչ տեղի է ունենում մեր երկրում, պետք է տասը վարչապետ փոխվեր, պետք է մի քանի կառավարություն հրաժարական տար, սակայն մեզ մոտ գործում են չոբանի կանոններով»,- ասաց Ա. Մանուկյանը:
Պատասխանելով հարցին, թե ինչո՞ւ ՀԱԿ-ն այլևս հանրահավաքներ չի անցկացնում, Ա. Մանուկյանը նշեց, որ այսօր իրենց խմբակցությունն արդյունավետ աշխատում է խորհրդարանում, նկատեց, որ շատ ավելի արդյունավետ են աշխատում, քան կարելի էր կանխատեսել: Ա. Մանուկյանն օրինակ բերեց նաև այն, որ եթե հանրահավաքին կարող էր 10 հազար մարդ ներկա լինել, ապա ԱԺ-ի դեպքում հարյուր հազարավոր մարդիկ են հետևում առցանց տարբերակով:
«Իշխանությունն իր քանակի հաշվին խնդիր է լուծում, բայց անարդյունավետ չի կարելի համարել ԱԺ-ում ընդդիմադիրների աշխատանքը: Մենք խորհրադարանում ասում ենք այն, ինչ տարիներ շարունակ նրանց ճակատին չէին ասում»,- ասաց Ա. Մանուկյանը: Իսկ թե ինչ է փոխվում դրանից, Ա. Մանուկյանը նկատեց, որ մեծամասնության պատգամավորները սկսել են ավելի զգուշավեր լինել և նաև կարդալ օրինագծեր, իսկ «նրանց համար դժվար է կարդալ»:

Арам Манукян: Внутри власти есть серьезные разногласия
Внутри власти есть серьезные разногласия, о чем свидетельствуют инциденты в Горисе и Гюмри, связанный с премьер-министром «оффшорный скандал», доклад Контрольной палаты Армении и т.д. Об этом заявил сегодня в ходе фейсбуковской пресс-конференции в эфире Радио Азатутюн секретарь парламентской фракции «Армянского национального конгресса» (АНК) Арам Манукян.
«В ситуации, которая сложилась в нашей стране, должно было смениться десять премьер-министров, несколько правительств должны были уйти в отставку, однако у нас действуют другие правила», - сказал А.Манукян.
Отвечая на вопрос о том, почему АНК больше не проводит митинги, Арам Манукян заявил, что сегодня их фракция эффективно работает в парламенте. По его словам, если на митинге могут присутствовать 10 тысяч человек, то за процессами в парламенте Армении в режиме он-лайн следят сотни тысяч людей.
«Власти решают задачу за счет количества, однако деятельность оппозиции в парламенте нельзя считать неэффективной. Мы в парламенте говорим о том, о чем не заявляли им в лицо на протяжении долгих лет», - отметил А.Манукян.
На замечание о том, что меняется от этого, Арам Манукян заявил, что депутаты от парламентского большинства стали более осторожными, кроме того, начали читать законопроекты, что «довольно сложно для них».