Մինչև հունիս ամիսը մայրաքաղաքում գրանցվել է 396 ՃՏՊ
Այս տարվա առաջին հինգ ամիսների ընթացքում  մայրաքաղաքում գրանցվել է 396 ճանապարհատրանսպորտային պատահար,  որը 54-ով ավելի է` նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի համեմատ: Նման վիճակագրություն լրագրողների հետ հանդիպմանը ներկայացրեց Ճանապահային ոստիկանության պլանավորման, հաշվառման և վերլուծության բաժնի պետ Արմեն Խաչատրյանը:
Այս տարի, ըստ վիճակագրության, ՃՏՊ-ների հետևանքով վիրավորվել է 511 մարդ. Այս ցուցանիշը, նախորդ տարվա համեմատ, 56-ով ավելի է, զոհվել է 21 մարդ, նախորդ տարի զոհերի թիվը եղել է 24:
«Թեև ՃՏՊ-ների քանակն ավելացել է, սակայն նվազել է դրանց ծանրության աստիճանը, և դա՝ արագաչափ սարքերի և խաչմերուկներում տեսախցիկների առկայության շնորհիվէ»,- ասաց Ա. Խաչատրյանը:

21 people die in road accidents in Yerevan in five months of 2013
396 road accidents were recorded in Yerevan in the first five months of 2013. The number of road accidents grew by 54 compared with the same period of 2012, representative of Armenia’s Traffic Police Armen Khachatrian said at a meeting with journalists toady.
According to him, road accidents left 21 people dead and 511 injured (24 were killed and 455 injured last year).
‘Although the number of road accidents has increased, most accidents are not serious compared with those in 2012, thanks to surveillance cameras and speed measuring devices installed in the city,” Khachatrian said.