«Չինովնիկները քաղաքացիներին ուղղորդում են կառավարության մոտ` միտինգ անելու»
Այսօր կառավարության նիստի սկզբում ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը խոսեց նախարարությունների միջին օղակի աշխատակիցների վարքագծի մասին` նշելով, որ չինովնիկները, չպատասխանելով իրենց լիազորությունների շրջանակներում քաղաքացիների հարցերին, նրանց ուղղորդում են կառավարություն` շենքի դիմաց միտինգ անելու:
Ըստ վարչապետի` կա'մ այդ աշխատակցիները կոմպետենտ չեն, կա'մ հատուկ են անում: Նման աշխատաոճը վարչապետի համար անթույլատրելի է:
«Գալիս և ինձ են դիմում: Դա ճիշտ չէ, հարգելի գործընկերներ»,- ասաց Տիգրան Սարգսյանը և հավելեց, որ կառավարությանն ուղղված հարցերը կուղարկվեն համապատասխան նախարարներին:

Премьер Армении недоволен работой среднего звена министерств
Премьер-министр Армении Тигран Саркисян на заседании правительства заявил, что сотрудники среднего звена различных министерств своим бездействием, в частности, несвоевременными ответами на волнующие граждан вопросы, становятся причиной того, что люди время от времени организуют митинги перед зданием правительства.
По словам премьер-министра, ли эти работники некомпетентны, или делают специально. Подобный метод работы неприемлем, отметил премьер.
«Приходят и обращаются ко мне. Это неправильно, уважаемые коллеги. Направленные правительству вопросы будут направлены соответствующим министрам», - отметил Т.Саркисян.