«Չինովնիկները քաղաքացիներին ուղղորդում են կառավարության մոտ` միտինգ անելու»
Այսօր կառավարության նիստի սկզբում ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը խոսեց նախարարությունների միջին օղակի աշխատակիցների վարքագծի մասին` նշելով, որ չինովնիկները, չպատասխանելով իրենց լիազորությունների շրջանակներում քաղաքացիների հարցերին, նրանց ուղղորդում են կառավարություն` շենքի դիմաց միտինգ անելու:
Ըստ վարչապետի` կա'մ այդ աշխատակցիները կոմպետենտ չեն, կա'մ հատուկ են անում: Նման աշխատաոճը վարչապետի համար անթույլատրելի է:
«Գալիս և ինձ են դիմում: Դա ճիշտ չէ, հարգելի գործընկերներ»,- ասաց Տիգրան Սարգսյանը և հավելեց, որ կառավարությանն ուղղված հարցերը կուղարկվեն համապատասխան նախարարներին:

Prime minister displeased with work of mid-level staff of ministries
Prime Minister Tigran Sargsyan said at the government session today that the inactivity of mid-level employees of various ministries, in particular, delayed answers to citizens’ questions are the reason why people occasionally hold rallies outside the government.
In the prime minister’s words, those employees are either incompetent or they do it on purpose. He considered such a work style inadmissible.
“People apply to me. It is not right, dear colleagues. Questions addressed to the government should be sent to the relevant ministries,” the prime minister said.