Սերժ Սարգսյանն ընդունել է Վրաստանի ներքին գործերի նախարարին
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր ընդունել է Վրաստանի ներքին գործերի նախարար Իրակլի Գարիբաշվիլիին: Այս մասին տեղեկացնում են ՀՀ նախագահի մամլո գրասենյակը:
Երկկողմ հարաբերությունների ամրապնդման գործում Հանրապետության Նախագահը կարևորել է բարձրաստիճան այցելությունները և հույս հայտնել, որ Վրաստանի ներքին գործերի նախարարի այցն ու դրա շրջանակներում ոստիկանության և ազգային անվտանգության ծառայության հայ գործընկերների հետ նրա հանդիպումներն օգտակար և արդյունավետ կլինեն՝ խորացնելով այդ ոլորտներում համագործակցությունը:
Հանդիպմանը ՀՀ Նախագահը և Վրաստանի ՆԳ նախարարը մտքեր են փոխանակել նաև տարածաշրջանի անվտանգությանը վերաբերող խնդիրների շուրջ:

Президент Армении принял сегодня министра внутренних дел Грузии
Президент Армении Серж Саргсян принял сегодня министра внутренних дел Грузии Ираклия Гарибашвили. Об этом сообщает пресс-служба президента Армении.
Глава государства подчеркнул важность высокопоставленных визитов в развития двусторонних отношений. Президент С.Саргсян выразил надежду, что визит министра внутренних дел Грузии и встречи с армянскими коллегами из Полиции и Службы национальной безопасности будут полезными и эффективными, и углубят сотрудничество в этих сферах.
В ходе встречи президент Армении и министр внутренних дел Грузии обменялись мнениями также по вопросам региональной безопасности.