Թ. Պողոսյան. Ընդդիմադիր ուժերը շարունակում են ակտիվ աշխատել
«Քանի որ հիմա խնդիրը գտնվում է նաև իրավական դաշտում, պետք է սպասել, տեսնել մյուս կողմն ինչ փաստարկներ կներկայացնի»,- այսօր, անդրադառնալով օֆշորային սկանդալին, լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ ասաց ԱԺ «Ժառանգություն» խմբակցության անդամ Թևան Պողոսյանը:
Բանախոսը, շարունակելով ներկայացնել իր տեսակետը, նշեց. «Շատ ուրախ կլինեի եթե իրավական տեսանկյունից մեկնաբանություններ լսեի, թե ինչպես են օֆշորում ընկերություններ գրանցում և ովքեր կարող են կամ ինչ պետք է անեն դրա համար: Դրանից հետո կարելի է միայն եզրակացություններ անել: Ցավալի կլինի, եթե պարզենք, որ մենք իրականում ունենք այնպիսի իրավիճակ, որ Հայաստանի բարձրաստիճան պաշտոնյաներն այդպիսի գործունեությամբ են զբաղված»:
Նա դրական համարեց ՎՊ-ի խնդիրներ բարձրաձայնելու հանգամանքը, նշելով, որ այն լավագույն հնարավորութունն է նաև գործադիր մարմնի ինստիտուտների համար` ներկայացնելու, որ եթե եղել են սխալ մեղադրանքներ, ապա որտեղ են եղել:
«Ըստ իս՝ այսօրվա իշխանությունները պետք է փոխվեն: Նրանք պետք է հասկանան, որ բնակչությունը չի ցանկանում իրենց կառավարած մոդելով ապրել: Պետք է նոր մարդիկ ու նոր կուսակցություններ գան իշխանության»,- տեսակետ հայտնեց Թ. Պողոսյանը:
Նա չհամաձայնեց լրագրողրողներից մեկի այն կարծիքին, որ վերջին շրջանում ընդդիմադիր գործիչները պասիվություն են դրսևորում, հավելելով, որ ընդդիմադիր բոլոր ուժերն էլ ակտիվորեն աշխատում են:

Commenting on the “offshore scandal” during a meeting with reporters today, the deputy of Heritage parliamentary faction Tevan Poghosian said that the issue is now in the judicial field and it is necessary to wait and see what arguments the other side will present.
Expressing his point of view, T. Poghosian noted: “I would be glad to hear comments from a legal point of view about the rules of registering a company in an offshore zone, who can do it, and what is required for it. Only in that case we can make conclusions. It would be regrettable to know that we really found ourselves in a situation when high-ranking officials engage in such activities”.
The deputy said he considers as positive the fact that the Control Chamber voiced problems, which will create an opportunity for executive power institutions to say whether the accusations are wrongful or not.
“I think the authorities should change. They should understand that people don’t want anymore to live according to their model of ruling the country. New people and new parties should come to power,” the deputy said.
He did not share a reporter’s opinion that the opposition figures have become passive recently. He said all the opposition forces work actively.