Թ. Պողոսյան. Ընդդիմադիր ուժերը շարունակում են ակտիվ աշխատել
«Քանի որ հիմա խնդիրը գտնվում է նաև իրավական դաշտում, պետք է սպասել, տեսնել մյուս կողմն ինչ փաստարկներ կներկայացնի»,- այսօր, անդրադառնալով օֆշորային սկանդալին, լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ ասաց ԱԺ «Ժառանգություն» խմբակցության անդամ Թևան Պողոսյանը:
Բանախոսը, շարունակելով ներկայացնել իր տեսակետը, նշեց. «Շատ ուրախ կլինեի եթե իրավական տեսանկյունից մեկնաբանություններ լսեի, թե ինչպես են օֆշորում ընկերություններ գրանցում և ովքեր կարող են կամ ինչ պետք է անեն դրա համար: Դրանից հետո կարելի է միայն եզրակացություններ անել: Ցավալի կլինի, եթե պարզենք, որ մենք իրականում ունենք այնպիսի իրավիճակ, որ Հայաստանի բարձրաստիճան պաշտոնյաներն այդպիսի գործունեությամբ են զբաղված»:
Նա դրական համարեց ՎՊ-ի խնդիրներ բարձրաձայնելու հանգամանքը, նշելով, որ այն լավագույն հնարավորութունն է նաև գործադիր մարմնի ինստիտուտների համար` ներկայացնելու, որ եթե եղել են սխալ մեղադրանքներ, ապա որտեղ են եղել:
«Ըստ իս՝ այսօրվա իշխանությունները պետք է փոխվեն: Նրանք պետք է հասկանան, որ բնակչությունը չի ցանկանում իրենց կառավարած մոդելով ապրել: Պետք է նոր մարդիկ ու նոր կուսակցություններ գան իշխանության»,- տեսակետ հայտնեց Թ. Պողոսյանը:
Նա չհամաձայնեց լրագրողրողներից մեկի այն կարծիքին, որ վերջին շրջանում ընդդիմադիր գործիչները պասիվություն են դրսևորում, հավելելով, որ ընդդիմադիր բոլոր ուժերն էլ ակտիվորեն աշխատում են:

Теван Погосян: Все оппозиционные силы активно работают
Депутат от парламентской фракции «Наследия» Теван Погосян, касаясь сегодня в ходе встречи с журналистами оффшорного скандала, заявил, что поскольку вопрос находится в правовом поле, необходимо подождать и посмотреть, какие аргументы представит другая сторона.
Представляя свою точку зрения, Теван Погосян отметил: «Я был бы рад услышать комментарии с правовой точки зрения о том, как регистрируют компании в оффшорной зоне, кто может это сделать и что нужно для этого. Только после этого можно делать выводы. Было бы жаль узнать, что мы действительно оказались в ситуации, когда высокопоставленные чиновники занимаются подобной деятельностью».
Он заявил, что считает позитивным озвучивание проблем Контрольной палатой, отметив, что это лучшая возможность и для институтов исполнительной власти, чтобы представить, ошибочны или нет обвинения.
«На мой взгляд, сегодняшние власти должны измениться. Они должны понять, что люди не хотят больше жить по модели их управления страной. К власти должны прийти новые люди и новые партии», - отметил депутат.
Он не согласился с мнением одного из журналистов о том, что в последнее время оппозиционные деятели проявляют пассивность, отметив, что все оппозиционные силы активно работают.