Նախագահի ուղերձը. Հուլիսի 5-ն իսկապես պատմական օր է մեզ համար
Շնորհավորում եմ ձեզ Սահմանադրության օրվա կապակցությամբ: Հուլիսի 5-ն իսկապես պատմական օր է մեզ համար: Այդ օրը մեր ժողովուրդը կատարեց իր պատմական ընտրությունը: Բայց նաև պարզ էր բոլորի համար, որ հանրաքվեով մեկ օրում ժողովրդավարական, սոցիալական ու իրավական պետություն չեն դառնում: Դա երկար ճանապարհ է և լուրջ գործընթաց:
Մեր երկրի Հիմնական օրենքը կոչված է երաշխավորելու մեր քաղաքացիների իրավունքներն ու ազատությունները: Մենք, որպես պետություն և որպես հասարակություն, քայլ առ քայլ կյանքի ենք կոչում այն մեծ նպատակը, որ արտահայտված է մեր Սահմանադրության մեջ:
Կրկին շնորհավորելով պետական այս կարևոր տոնի առթիվ՝ ցանկանում եմ բոլորիս օր օրի ամրացող պետություն, մարդու իրավունքների ու ազատությունների պաշտպանության հետևողական երաշխավորում և իրավունքի գերակայության սկզբունքի իրացում հասարակական կյանքի բոլոր ոլորտներում»,- ասված է ուղերձում:
Այս մասին հայտնում են Նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից:

Armenian President Serzh Sargsyan congratulated compatriots on Constitution Day marked on July 5. According to the presidential press service, the president’s statement particularly says:
“To us, July 5th is a historic day indeed. On that day our people made a historic choice. Yet it was also plain to everyone that a democratic, social and legal state cannot be established in a day. It is a long and serious process”.
The president noted that the Constitution of Armenia shall guarantee citizens’ rights and freedoms.
“As a state and society, we are realizing step by step the great goal expressed in our Constitution. Dear compatriots. I congratulate you once again on this important public holiday and wish all of us a state strengthening day by day, the consistent guarantees of human rights and freedoms, and the implementation of the principle of the rule of law in all the areas of social life,” the statement reads.