Զորամասի տարածքում ժամկետային զինվորի դի է հայտնաբերվել
05.07.2013թ., ժամը 22:10-ի սահմաններում ՀՀ ՊՆ N զորամասի տարածքում գտնվող հեռախոսային ալեհավաքի աշտարակից սավանով կախված վիճակում հայտնաբերվել է ժամկետային զինծառայող, շարքային Գաբրիել Աբրիկի Լալազարյանի դին: Այս մասին հայտնում են ՊՆ լրատվական ծառայությունից:
Փաստի առթիվ ՀՀ ՊՆ քննչական ծառայությունում ՀՀ քր. օր-ի 110 հոդ. 1-ին մասով (ինքնասպանության հասցնելը) հարուցվել է քրեական գործ և կատարվում է նախաքննություն:
Կատարվել են քննչական անհետաձգելի գործողություններ, նշանակվել է դիակի դատաբժշկական փորձաքննություն:
ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը կիսում է ծանր կորստյան վիշտը և իր զորակցությունը հայտնում Գաբրիել Աբրիկի Լալազարյանի ընտանիքի անդամներին, հարազատներին և ծառայակիցներին:

Soldier hangs himself in military unit
An Armenian conscript, Private Gabriel Lalazarian was found dead in a military unit of the RA Defense Ministry around 10:10 pm yesterday, on July 5. He hanged himself from an antenna mast.
The Defense Ministry’s Investigation Service opened a criminal case under Article 110 part 1 of the Criminal Code (causing a person to commit suicide or attempted suicide by implied malice or by negligence, by means of threats, cruel treatment, or regular humiliation). An investigation is underway.
‘The Defense Ministry of Armenia shares the grief and expresses its condolences to the family and friends of Gabriel Lalazarian and his fellow soldiers,” the ministry said in a statement.