Գագիկ Բեգլարյան. Տեղեր կան, ուր տրանսպորտը կթանկանա 30 դրամով
Քիչ առաջ Հանրապետության հրապարակում լրագրողների հետ հանդիպեց ՀՀ Տրանսպորտի և կապի նախարար Գագիկ Բեգլարյանը:
Այսօր ևս նա կոնկրետ չնշեց, թե երբ կլինի տրասնպորտի ուղեվարձի թանկացում ու մեկ անգամ էլ կրկնեց` «թանկացումները կլինեն հնարավորինս մինիմալ»:
Անդրադառնալով նախօրեին արված իր հայտարարությանը, թե «թանկացումները կլինեն ի օգուտ ժողովրդի», Գագիկ Բեգլարյանն ասաց, որ երբևէ լեզվի կամ մտքի սայթաքում թույլ չի տալիս.
«Թանկացումների վերաբերյալ պետք է երկար աշխատենք, քննարկենք, հաշվարկենք, որ եթե լինի թանկացում, այն լինի մինիմալ: Իսկ թանկացումն անխուսափելի է, բոլորս գիտենք, որ գազը թանկացել է»,- ասաց Գագիկ Բեգլարյանը:
«Տրասնպորտի 4 անգամ թանկացումը կամ ասենք այն, որ 67 կազմակերպություն պետք է դուրս գա փողոց, դա միանշանակ ի վնաս ժողովրդի է ու չի լինելու: Ասեմ, որ տեղեր կան, ուր թանկացումներ ընդհանրապես չեն լինի»,- ասաց Գագիկ Բեգլարյանն ու ավելացրեց` տեղեր կլինեն, ուր տրանսպորտի գինը կթանկանա մինիմում 30 դրամով, իսկ որոշ տեղերում` ավելի շատ:

Minister: In some places transport fares will increase by 30 AMD
Armenian Minister of Transport and Communication Gagik Beglarian spoke to reporters on Republic Square of Yerevan today.
Beglarian did not say when the public transport fares will increase. He repeated that the increase will be “the minimum possible one”.
“We will hold discussions and calculate the amount of the increase so that it will be the minimum one. Everyone knows that an increase in transport fares is inevitable because of the gas price hike,” Beglarian said.
“It will be to the detriment of the people if transport fares increase fourfold or 67 organizations take to the street. This will not happen. I should say that there will be no rise in fares in some places,” the minister said, adding that in some places the fare will increase by at least 30 AMD, and there will also be places where the increase is going to be larger.