Այսօր կորոշվի Սյունիքի թիվ 38 ընտրատարածքում ընտրությունների անցկացման օրը
Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովն այսօր` ժամը 18:30-ին, արտահերթ նիստ կգումարի: Այս մասին հայտնում են ԿԸՀ մամուլի ծառայությունից` տեղեկացնելով, որ նիստի օրակարգում ընդգրկված է 4 հարց:
Առաջին հարցը` Սյունիքի մարզի թիվ 38 ընտրատարածքում ԱԺ մեծամասնական կարգով լրացուցիչ ընտրություն նշանակելու, ընտրության անցկացման ու նախապատրաստման հիմնական միջոցառումների ժամանակացույցը հաստատելու մասին է:
Նիստին, աղբյուրի փոխանցմամբ, քննարկվելու է ևս 3 հարց, որոնք վերաբերում են այլ համայնքների ՏԻՄ ընտրություններին:
Նշենք, որ 2012թ. կայացած խորհրդարանական ընտրություններում այս ընտրատարածքից պատգամավոր էր ընտրվել Վահե Հակոբյանը, ով օրերս նշանակվեց Սյունիքի մարզպետ:

ЦИК Армении назначит дату дополнительных выборов на участке №38 в Сюнике
Центральная избирательная комиссия Армении созовет сегодня в 18:00 внеочередное заседание. Как сообщает пресс-служба ЦИК Армении, в повестку внеочередного заседания включены четыре вопроса.
Первый вопрос касается назначения дополнительных парламентских выборов по мажоритарной системе на избирательном участке №38 в Сюникской области Армении и утверждения графика основных мероприятий по подготовке и проведению выборов. Докладчиком назначен председатель ЦИК Тигран Мукучян.
Согласно источнику, в ходе заседания будут обсуждены еще три вопроса, которые касаются выборов в органы местного самоуправления в других общинах.
Отметим, что на парламентских выборах 2012 года на избирательном участке № 38 был избран депутатом парламента Армении Ваге Акопян, назначенный недавно на пост губернатора Сюника.