ՀՀ-ում ՌԴ դեսպանատուն. Տեղի ունեցածը կքննվի անկողմնակալ և առանց էմոցիաների
Հայաստանում Ռուսաստանի դեսպանությունն այսօր ափսոսանք է հայտնել հուլիսի 13-ին Պոդոլսկ քաղաքի մոտակայքում տեղի ունեցած ճանապարհատրանսպորտային պատահարի կապակցությամբ:
«Հուլիսի 13-ին Պոդոլսկ քաղաքի մոտակայքում տեղի ունեցած և 18 կյանք խլած ճանապարհատրանսպորտային պատահարը որոշ անձանց կողմից օգտագործվում է հակառուսական տրամադրություններ հրահրելու համար:
Բոլորովին անտեղի ենք համարում գործողությունները, որոնք ուղղված են մեծ մարդկային ողբերգությունը նեղ քաղաքական նպատակներով օգտագործելուն և ռուս-հայկական հարաբերությունների խաթարմանը: Պատվիրված քաղաքականացված գնահատականներն անընդունելի են:
Պոդոլսկի մերձակայքում տեղի ունեցած ողբերգությունը ազգային երանգ չունի, այն կքննվի համակողմանիորեն, մանրամասն, անկողմնակալ և առանց էմոցիաների»,- ասված է ՌԴ դեսպանատան հաղորդագրության մեջ:

Russian embassy: Tragedy will be investigated impartially
“It is regrettable that the July 13 road accident at the city of Podolsk near Moscow, in which 18 people were killed, is being used by some persons to inflame ant-Russian sentiment.
We believe that the actions aimed at using the great human tragedy for narrow political purposes and undermining Russian-Armenian relations are quite irrelevant. Orchestrated politicized assessments are inadmissible.
The tragedy near Podolsk has no national tint. It will be investigated in a comprehensive, careful, impartial way and without emotions,” the Russian embassy’s statement said.