Սահմանի վրա կրկին կրակել են. Այս անգամ՝ Բաղանիս գյուղի մոտ
Տավուշի մարզի Բաղանիս գյուղի մոտ հուլիսի 16-ին և 17-ին երեկոյան կրակոցներ են հնչել: Բաղանիսի գյուղապետ Նարեկ Սահակյանը Aysor.am-ի թղթակցի հետ զրույցում նշեց, որ կրակոցները հնչել են սահմանի վրա, այլ ոչ թե գյուղի ուղղությամբ:
Նրա խոսքով՝ ստեղծված իրավիճակից ելնելով՝ ժամանակավորապես փակվել է Երևան-Թիֆլիս ավտոճանապարհի մի հատվածը, և երթևեկությունը կատարվել է 2008 թ. բացված պահեստային ճանապարհով:
Նրա խոսքով` այսօր առավոտյան ճանապարհը բացվել է և վարորդները շարունակել են երթևեկել այդ ճանապարհով: «Ոչ մեկ գյուղում չի տուժել, ամեն ինչ նորմալ է, մենք սովորել ենք այդ կրակոցներին»,- ասաց նա:

У села Баганис Тавушской области Армении прозвучали выстрелы
Вечером 16 и 17 июля у села Баганис Тавушской области Армении прозвучали выстрелы со стороны Азербайджана. В беседе с корреспондентом Aysor.am староста села Нарек Саакян заявил, что выстрелы прозвучали на границе, стрельбы в направлении села не было.
По его словам, исходя из сложившейся ситуации, временно был закрыт участок автодороги Ереван-Тбилиси, движение было организовано по запасной дороге.
Н.Саакян сообщил, что сегодня утром движение по автодороге было восстановлено. «Никто не пострадал, все нормально. Мы привыкли уже к подобным обстрелам», - сказал он.