Սահմանի վրա կրկին կրակել են. Այս անգամ՝ Բաղանիս գյուղի մոտ
Տավուշի մարզի Բաղանիս գյուղի մոտ հուլիսի 16-ին և 17-ին երեկոյան կրակոցներ են հնչել: Բաղանիսի գյուղապետ Նարեկ Սահակյանը Aysor.am-ի թղթակցի հետ զրույցում նշեց, որ կրակոցները հնչել են սահմանի վրա, այլ ոչ թե գյուղի ուղղությամբ:
Նրա խոսքով՝ ստեղծված իրավիճակից ելնելով՝ ժամանակավորապես փակվել է Երևան-Թիֆլիս ավտոճանապարհի մի հատվածը, և երթևեկությունը կատարվել է 2008 թ. բացված պահեստային ճանապարհով:
Նրա խոսքով` այսօր առավոտյան ճանապարհը բացվել է և վարորդները շարունակել են երթևեկել այդ ճանապարհով: «Ոչ մեկ գյուղում չի տուժել, ամեն ինչ նորմալ է, մենք սովորել ենք այդ կրակոցներին»,- ասաց նա:

Shots were heard from Azerbaijan’s territory near Baghanis village in Tavush province of Armenia on the evening of July 16 and on July 17. The village administrator Narek Sahakian told Aysor.am that shots were heard at the border, but no shots were fired in the direction of their village.
In his words, due to such a situation, a section of Yerevan-Tbilisi Highway was temporarily closed and traffic was moving by an alternative road.
The village administrator said that this morning traffic on the highway has resumed. “No one has suffered. We are used to such shootings,” Sahakian said.