«Նախագահը խնդիր է դրել՝ մասամբ լուծել ազատամարտիկների հարցը»
ՀՀ Վարչապետի հետ ազատամարտիկների այսօրվա հանդիպման ժամը փոխվել է:  «Մեկ ժամ առաջ զանգեցին ու ասացին, որ հանդիպումը տեղի կունենա 3.5»,- Aysor.am-ի հետ զրույցում այս մասին ասաց ազատամարտիկ, պահեստազորի գնդապետ Վոլոդյան Ավետիսյանը:
Կառավարության առաջարկով հանդիպման կգնա 5 ազատամարտիկ, ինչպես եղավ նախկին հանդիպման ժամանակ:
«Իմ տեղեկություններով՝ Նախագահը խնդիր է դրել, մեր հարցերին մասամբ երևի լուծում կտան, ինչ-որ բաներ կառաջարկեն, բայց դա մեզ չի բավարարում: Մենք պահանջում ենք 100 տոկոսով բավարարել մեր պահանջները, եթե չեն անելու՝ մենք պայքարը շարունակելու ենք տարբեր ուղղություններով, տարբեր ձևերով, մինչև հասնենք մեր նպատակին»,- ասաց Վոլոդյա Ավետիսյանը:
Մեր զրուցակիցը նշեց, որ ամեն օր իրենց պայքարին միանում է 10-15  ազատամարտիկ: Ազատության հրապարակում այժմ նստացույց են անում մոտ 30 ազատամարտիկներ: Շարունկվում է նաև ազատամարտիկ Խաչիկ Ավետիսյանի հացադուլը: Այսօր հացադուլի 4-րդ օրն է: Վոլոդյա Ավետիսյանի խոսքով՝ ազատամարտիկը բժիշկների հսկողության ներքո է, առողջությունը բավարար է գնահատվում:
Նշենք, որ ազատամարտիկների և վարչապետի նախորդ հանդիպումը տեղի է ունեցել հունիսի 7-ին: Պայմանավորվել էին հանդիպել մեկ ամիս անց:

В.Аветисян: Президент поставил задачу частично решить наши вопросы
Время встречи премьер-министра Армении Тиграна Саркисяна с ветеранами карабахской войны изменилось. «Час назад нам позвонили и сказали, что встреча состоится в 15:30», - сообщил в беседе с корреспондентом Aysor.am ветеран карабахской войны, полковник запаса Володя Аветисян.
Как сообщил В.Аветисян, по предложению правительства, во встрече будут участвовать пять ветеранов, как и в прошлый раз.
«По моим сведениям, президент поставил задачу частично решить наши проблемы, будут предложены какие-то решения, однако нас это не устраивает. Мы требуем выполнить наши требования на 100%, если этого не сделают, мы продолжим борьбу по различным направлениям, в другой форме до тех пор, пока достигнем цели», - сказал В.Аветисян.
В.Аветисян отметил, что каждый день к их борьбе присоединяются 10-15 ветеранов карабахской войны. На площади Свободы в Ереване сейчас проводят сидячую акцию 30 ветеранов. Продолжается также объявленная Хачиком Аветисяном голодовка. Сегодня уже четвертый день голодовки. По словам В.Аветисяна, ветеран карабахской войны Х.Аветисян находится под наблюдением врачей, состояние его здоровья оценивается как удовлетворительное.
Отметим, что предыдущая встреча ветеранов карабахской войны с премьер-министром Армении состоялась 7 июня. Была достигнута договоренность о проведении повторной встречи через месяц.