«Նախագահը խնդիր է դրել՝ մասամբ լուծել ազատամարտիկների հարցը»
ՀՀ Վարչապետի հետ ազատամարտիկների այսօրվա հանդիպման ժամը փոխվել է:  «Մեկ ժամ առաջ զանգեցին ու ասացին, որ հանդիպումը տեղի կունենա 3.5»,- Aysor.am-ի հետ զրույցում այս մասին ասաց ազատամարտիկ, պահեստազորի գնդապետ Վոլոդյան Ավետիսյանը:
Կառավարության առաջարկով հանդիպման կգնա 5 ազատամարտիկ, ինչպես եղավ նախկին հանդիպման ժամանակ:
«Իմ տեղեկություններով՝ Նախագահը խնդիր է դրել, մեր հարցերին մասամբ երևի լուծում կտան, ինչ-որ բաներ կառաջարկեն, բայց դա մեզ չի բավարարում: Մենք պահանջում ենք 100 տոկոսով բավարարել մեր պահանջները, եթե չեն անելու՝ մենք պայքարը շարունակելու ենք տարբեր ուղղություններով, տարբեր ձևերով, մինչև հասնենք մեր նպատակին»,- ասաց Վոլոդյա Ավետիսյանը:
Մեր զրուցակիցը նշեց, որ ամեն օր իրենց պայքարին միանում է 10-15  ազատամարտիկ: Ազատության հրապարակում այժմ նստացույց են անում մոտ 30 ազատամարտիկներ: Շարունկվում է նաև ազատամարտիկ Խաչիկ Ավետիսյանի հացադուլը: Այսօր հացադուլի 4-րդ օրն է: Վոլոդյա Ավետիսյանի խոսքով՝ ազատամարտիկը բժիշկների հսկողության ներքո է, առողջությունը բավարար է գնահատվում:
Նշենք, որ ազատամարտիկների և վարչապետի նախորդ հանդիպումը տեղի է ունեցել հունիսի 7-ին: Պայմանավորվել էին հանդիպել մեկ ամիս անց:

V. Avetisian: President set task of partial solution of our problems
The time of Armenian Prime Minister Tirgran Sargsyan’s meeting with Karabakh war veterans has changed. “They called us about an hour ago and said that the meeting is scheduled for 3:30 pm,” Karabakh war veteran, retired Colonel Volodya Avetisian told the correspondent of Aysor.am.
He said that at the suggestion of the government, five veterans will participate in the meeting – the same number as at the previous meeting.
“As far as I know, the president has set the task of partial solution of our problems. Some solutions will be proposed, but we are not happy with this option. Our demands must be met completely. Otherwise we will continue our struggle in various directions and in another form until we reach our goal,” Avetisian said.
In his words, 10-15 veterans of the Karabakh war join their struggle each day. 30 veterans are now holding a sit-in in Liberty Square of Yerevan. Khachik Avetisian has been on a hunger strike for four days. According to Volodya Avetisian, Khachik Avetisian is under the supervision of doctors who say he is in satisfactory condition.
Let us remind you that the previous meeting of Karabakh war veterans with the Armenian prime minister took place on June 7. An agreement was reached to meet again in a month.