«Ուղեվարձը թանկանում է, սակայն սպասարկման որակը չի բարձրանում»
Քաղաքապետարանն այսօր, հավանաբար, կհայտարարի տրանսպորտի թանկացման մասին` երթուղու ուղեվարձը սահմանելով 150 դրամ: Լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ այս մասին ասաց «Քաղաքացիական դիրքորոշում» ՀԿ նախագահ Գևորգ Դոստուրյանը` հավելելով, որ տաքսիների գները նույնպես կթանկանան, սակայն սպասարկման որակի բարձրացում չի լինի:
«Վարորդի վրա պլան է դրված, իսկ խեղճ մարդը պետք է աշխատի այնքան, որ պլանը տա և իրեն էլ բավականացնի, մինչդեռ իրականում, ըստ փաստաթղթերի, ձևական աշխատավարձ է գրված։ Իսկ դա պետք է լինի ոչ թե թղթի վրա գրված, այլ իրականում վարորդին պետք է տալ 150 000 դրամ աշխատավարձ, որ վարորդը շահագրգռված չլինի նախատեսվածից ավելի ուղևոր վերցնել»,- ասաց նա` ընդգծելով, որ մեկ մեքենայի համար պետք է երկու վարորդ լինի, և ոչ թե «մի վարորդը պլանով աշխատում է 15-16 ժամ»:
Գ. Դոստուրյանի խոսքով` ձևական բնույթ է տեխզննման և բուժզննման կարգերը, սակայն. «Եթե վերահսկողություն լինի, ապա կարելի է ի վերջո պարտադրել անցնեն բուժզննման և տեխզննման»:

Достурян: Уровень обслуживания в общественном транспорте не повысится
Председатель общественной организации «Гражданская позиция» Геворк Достурян заявил сегодня журналистам, что после повышения стоимости проезда в маршрутных такси повысится и цена на такси.
Вместе с тем, по его словам, повышения уровня обслуживания не произойдет. «Водители выполняют план, он должен работать столько, чтобы и ему что-то осталось в конце дня. Но необходимо, чтобы водители получали реальные зарплаты, к примеру, в размере, 150 тыс. драмов», - отметил он.
Г.Достурян заявил, что одну машину должны поочередно обслуживать два водителя. «Сейчас же водители общественного транспорта работают по 15-16 часов», - сказал он.