«Գիտակցում ենք, որ նույնիսկ 1 դրամի բարձրացումը ազդելու է բնակչության վրա»
Հուլիսի 20-ից Երևան երթուղային տաքսիների և ավտոբուսների ուղեվարձը  կլինի 150 դրամ: Այս մասին լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ ասաց  Երևանի քաղաքապետարանի աշխատակազմի տրանսպորտի վարչության պետ Հենրիկ Նավասարդյանը:
Երևանի քաղաքապետի խորհրդական Ալբերտ Գևորգյանը, ներկայացնելով տրանսպորտի վարձավճարի նոր սակագնի ձևավորման և թանկացման պատճառները, նշեց, որ վերջին շրջանում քաղաքային տրանսպորտի տնտեսվարող սուբյեկտների կողմից հայտեր են ներկայացվել քաղաքային տրանսպորտի թանկացման համար: Առաջարկած գինը տատանվել է 170-200 դրամի սահմաններում: Սակայն քննարկման արդյունքների ու տրանսպորտի մրցութային հանձնաժողովի կողմից ներկայացված հաշավարկների ու հիմնավարումների հիման վրա  ընդունվել է 150 դրամ սակագինը»:
Նրա խոսքերով` տարբեր երթուղիներ  տարբեր ուղևորահոսք ունեն և  դրանով է  պայմանավորված նաև օրվա շահույթը:
Հենրիկ Նավասարդյանն էլ իր հերթին ասաց, որ բարձրացված սակագինը տնտեսվարողներին հնարավորություն կտա թարմացնել տրանսպորտային միջոցները, բարձրացնել սպասարկման որակը:
«Գիտակցում ենք, որ յուրաքնաչյուր թանկացում, 1 դրամի բարձրացում, ազդելու է բնակչության վրա, այլընտրանքային տարբերակ չկա»,- ասաց նա:

‘We are aware that increase by even one dram will affect population’
Fares of minibuses and buses in Yerevan will increase to 150 drams starting from July 20, Head of the Yerevan Municipality’s Transport Department Henrik Navasardian said at the meeting with reporters today.
Speaking about the formation of the new bus fare and the reasons of its increase, advisor to Yerevan mayor Albert Gevorgian noted that the city’s public transport companies recently submitted bids, proposing an increase in transport fares by 170-200 AMD. Yet, following discussions and the calculations presented by the tender commission, the fare was set at 150 AMD.
Henrik Navasardian said for his part the increase in public transport fares will allow companies to upgrade vehicles and improve the quality of service.
“We are aware that an increase by even one dram will affect the population, but there is no alternative,” he said.