Բակո Սահակյանն ու Սեյրան Օհանյանը քննարկել են բանակաշինության հարցերը
Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանն այսօր ընդունել է Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանին:
Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչության հաղորդմամբ, հանդիպմանը, որին ներկա էր Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարար Մովսես Հակոբյանը, քննարկվել են բանակաշինությանը և այդ ոլորտում երկու հայկական պետությունների համագործակցությանը վերաբերող մի շարք հարցեր:
Այնուհետև հանդիպումը շարունակվել է ընդլայնված կազմով` ՀՀ պաշտպանության նախարարության պատվիրակության մասնակցությամբ:
Քննարկված հարցերի շարքում առանձնակի ուշադրություն է դարձվել բանակի պարենային և իրային ապահովման, կոմունալ շինարարության հիմնախնդիրներին:
Նախագահ Սահակյանն իր խոսքում կարևորել է այս ուղղությամբ իրականացվող աշխատանքներին նոր որակ հաղորդելու և երկարաժամկետ ծրագրեր մշակելու անհրաժեշտությունը՝ ընդգծելով, որ նման մոտեցումը լուրջ խթան կհանդիսանա ամբողջ պետության տնտեսական զարգացման և երկրի ներուժի արդյունավետ օգտագործման համար:
Հանդիպմանը մասնակցում էին ԼՂՀ վարչապետ Արա Հարությունյանը, փոխվարչապետ Արթուր Աղաբեկյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

Президент Нагорного Карабаха принял министра обороны Армении
Президент Республики Арцах Бако Саакян принял сегодня министра обороны Республики Армения Сейрана Оганяна.
Как сообщили в пресс-службе президента, на встрече, в которой принял участие министр обороны Республики Арцах Мовсес Акопян, был обсужден ряд вопросов, касающихся сферы военного строительства и сотрудничества двух армянских государств в этой области.
Затем встреча продолжилась в расширенном составе с участием делегации министерства обороны Республики Армения.
Особое внимание было уделено вопросам продовольственно-вещевого обеспечения и коммунального строительства.
Президент Бако Саакян отметил необходимость придания нового качества проводимым работам и разработки долгосрочных программ, подчеркнув, что подобный подход станет серьезным стимулом для экономического развития всего государства и эффективного использования потенциала страны.