Պաղպաղակի և էկլերի արտադրության արգելանքը վերացվել է
«Էլիտ Շանթ» ընկերությունը կատարել է ՀՀ ԳՆ սննդամթերքի անվտանգության պետական ծառայության տված առաջադրանքները, ընկերության տնօրենի կողմից Ծառայություն են ներկայացվել ՀՀ ԳՆ «ՀԱԲԼԾԿ» ՊՈԱԿ-ի 18.07.2013թ. փորձարկման արձանագրությունը, որի համաձայն ընկերության արտադրանքը ճանաչվել է անվտանգ, Ծառայության պետի 2013թ. հուլիսի 19-ի որոշմամբ վերացվել է «Էլիտ Շանթ» ՍՊԸ-ի կողմից «Օսկար մինի» ապրանքանիշի պաղպաղակի արտադրության ջնարակապատման և փայտիկավորման գործառույթների և «Էկլեր» ու «Զեֆիր» ապրանքանիշի հրուշակեղենի արտադրության արգելանքը:
Այս մասին տեղեկանում ենք ՀՀ ԳՆ սննդամթերքի անվտանգության պետական ծառայությունից:
ՀՀ ԳՆ սննդամթերքի անվտանգության պետական ծառայության պետի 2013թ. հուլիսի 15-ի հրամանով արգելվել էր «Էլիտ Շանթ» ՍՊԸ-ի կողմից «Օսկար մինի» ապրանքանիշի պաղպաղակի արտադրության ջնարակապատման և փայտիկավորման գործառույթները և «Էկլեր» և «Զեֆիր» ապրանքանիշի հրուշակեղենի արտադրությունը, ինչպես նաև «Էլիտ Շանթ» ՍՊԸ-ի տնօրենին տրվել էր հանձնարարական՝ վերացնելու հայտնաբերված խախտումները:

Снят запрет на производство мороженого «Оскар мини» компании «Элит Шант»
Компания «Элит Шант» выполнила поручения Государственной службы безопасности продуктов питания министерства сельского хозяйства Армении. Директор ООО «Элит Шант» представил ГНКО «Республиканский центр ветеринарно-санитарных и растительно-санитарных лабораторных услуг Минсельхоза Армении» протокол экспертизы, проведенной 18.07.2013г., согласно которому продукция компании была признана безопасной.
Решением руководителя Государственной службы безопасности продуктов питания от 19 июля 2013 года был снят запрет на производство мороженого «Оскар мини» и кондитерских изделий «Эклер» и «Зефир». Об этом сообщили в Государственной службе безопасности продуктов питания министерства сельского хозяйства Армении.
Напомним, в результате проведенных в ООО «Элит Шант» проверок был введен запрет на производство мороженого «Оскар мини» и кондитерских изделий «Эклер» и «Зефир», а директору компании было дано поручение устранить обнаруженные нарушения.