Ակտիվիստ. Երկու օրում 50%-ով նվազել է 150 դրամ վճարողների թիվը
Երկու օրվա ընթացքում մոտ 50 տոկոսով նվազել է երթուղայիններում 150 դրամ վճարողների թիվը: Այս մասին Aysor.am-ի հետ զրույցում ասաց «Չեմ վճարելու 150 դրամ» նախաձեռնության ակտիվիստ Արսեն Օհանյանը:
«Երեկ եմ խոսել մի քանի վարորդի հետ ու այս թվերը հենց իրենք են ինձ ներկայացրել: Ասեմ, որ վարորդների մոտ էլ գործադուլ սկսելու նախատրամադրվածություն կա: Վարորդն էլ է տուժում այս թանկացումներից, քանի որ առանց այդ էլ ապօրինի «օրահարկ» ասվածն այսօր բարձրացել է ու ուղևորների չվճարելու դեպքում վարորդն ուղղակի չի կարողնանում այն փակել»,- ասաց Արսեն Օհանյանն ընդգծելով, որ Օպերայի մոտ արդեն գործադուլ են սկսել 4 ավտոբուսների վարորդներ:
«Մարդկանց ակտիվությունը գնալով մեծանում է: Մեզ են միանում ոչ միայն երիտասարդներն, այլև՝ տարեց մարդիկ: Երեկ Մաշտոցի պուրակում հավաքի ժամանակ արդեն կար 200 մարդ և դա ոգևորող է: Ակտիվիստներն այնքան են շատացել, որ արդեն դեմքով չենք էլ հասցնում ճանաչել միմյանց»,- ասաց Արսեն Օհանյանն ու ևս մեկ անգամ հորդորեց քաղաքացիներին՝ 100 դրամ վճարե՛ք:

Activist: Number of those paying 150 AMD declines 50% in two days
The number of passengers paying the increased bus fare of 150 drams declined by almost 50% within two days, activist of ‘I Won’t Pay 150 Drams’ initiative Arsen Ohanian told Aysor.am.
“I spoke to several bus drivers yesterday and this data was presented by them. I should say that drivers are inclined to go on strike. They also suffer from the increase in the public transport fare because the illegal so called “daily tax” has grown and drivers cannot pay it when passengers refuse to pay their bus fares,” Arsen Ohanian said, adding that drivers of bus No.4 have already gone on strike near the Opera House.
“People’s activity is gradually growing. Not only youths, but also elderly people join us. 200 people took part in the gathering in Mashtots Park and it was an inspiring fact. The number of activists has increased so much that we don’t know many of them by sight,” Arsen Ohanian said, once again urging citizens to pay 100 AMD.