Ազատ արձակվեց վերջին ակտիվիստը. Ակցիան տեղափոխվեց տրանսպորտի նախարարություն
Ազատ արձակվեց «Չեմ վճարելու 150 դրամ» նախաձեռնություն բերման ենթարկված վերջին ակտիվիստը՝ Գևորգ Սաֆարյանը: Այս տեղեկատվությունը Aysor.am-ի հետ զրույցում հաստատեցին ոստիկանության մամուլի ծառայությունից:
Ակտիվիստի ազատ արձակվելուց հետո ոստիկանության Կենտրոնական բաժնի մոտ հավաքված մարդիկ երթով շարշվեցին դեպի Կապի և տրանսպորտի նախարարություն, ուր և շարունակվեց տրանսպորտի թանկացման դեմ բողոքի ակցիան:
«100 դրամ», «Ամոթ», «Չենք վճարելու 150 դրամ» վանկարկումներով նախարարության դիմաց ակտիվիստները խոստացան, որ իրենց ակցիաները լինելու են շարունակական ու իրենք միշտ հետևողական են լինելու իրենց հնչեցրած պահանջներին:

Armenian police released Gevorg Safarian, the last one of the three activists who were detained this morning. They were participating in a protest against the increase in public transport fares. The press service of the police confirmed that information during a talk with the correspondent of Aysor.am.
Following Safarian’s release, the protesters, who had gathered outside the Kentron (Central) police station, walked to the Ministry of Transport and Communication where they continued their protest against the transport fare increase.
Protesters standing outside the Transport Ministry chanted “We Won’t Pay 150 Drams!” and “Shame!” They said they will persistently seek satisfaction of their demands.