Ազատ արձակվեց վերջին ակտիվիստը. Ակցիան տեղափոխվեց տրանսպորտի նախարարություն
Ազատ արձակվեց «Չեմ վճարելու 150 դրամ» նախաձեռնություն բերման ենթարկված վերջին ակտիվիստը՝ Գևորգ Սաֆարյանը: Այս տեղեկատվությունը Aysor.am-ի հետ զրույցում հաստատեցին ոստիկանության մամուլի ծառայությունից:
Ակտիվիստի ազատ արձակվելուց հետո ոստիկանության Կենտրոնական բաժնի մոտ հավաքված մարդիկ երթով շարշվեցին դեպի Կապի և տրանսպորտի նախարարություն, ուր և շարունակվեց տրանսպորտի թանկացման դեմ բողոքի ակցիան:
«100 դրամ», «Ամոթ», «Չենք վճարելու 150 դրամ» վանկարկումներով նախարարության դիմաց ակտիվիստները խոստացան, որ իրենց ակցիաները լինելու են շարունակական ու իրենք միշտ հետևողական են լինելու իրենց հնչեցրած պահանջներին:

Освобожден последний активист. Акция протеста проходит у здания Минтранса
Полиция Армении освободила последнего из задержанных сегодня утром участников акции протеста против повышения цен на проезд в общественном транспорте – Геворка Сафаряна. Эту информацию в беседе с корреспондентом Aysor.am подтвердили в пресс-службе Полиции Армении.
После освобождения активиста, собравшиеся у отделения полиции Кентрон участники акции, направились к министерству транспорта и связи Армении, где продолжалась акция протеста против повышения цен на проезд в общественном транспорте.
Участники акции протеста, скандируя перед зданием министерства транспорта и связи лозунги «Не будем платить 150 драмов!», «Позор!», пообещали, что акции будут продолжительными, и они будут последовательно добиваться выполнения озвученных требований.