Հրմշտոց ոստիկանության Կենտրոնական քննչական բաժնում
Այս պահին ոստիկանության Կենտրոնական քննչական բաժնի դիմաց են հավաքվել մի խումբ ակտիվիստներ, ովքեր պահանջում են  ազատ արձակել բերման ենթարկված «Չենք վճարելու 150 դրամ» նախաձեռնության ակտիվիստներին:
Ոստիկանները փակել են բաժնի մուտքը: Այստեղ է նաև Երևանի փոխոստիկանապետ Վալերի Օսիպյանը, ով ցուցարարների հետ բանակցելուց հետո խոստացավ ազատ արձակել բերման ենթարկվածներին, եթե նրանց ընկերները մեկ մետր հետ գնան ոստիկանական բաժնի մուտքից:
Այս պահին Վալերի Օսիպյանը ոստիկանական բաժնում է:
Հիշեցնենք, որ րոպեներ առաջ Քրեական օրենսգրքի 316-րդ հոդվածի 1-ին մասի հատկանիշներով հարուցված քրեական գործի շրջանակներում այս բաժին էին բերել 4 ակտիվիստների:

A number of activists, who were earlier protesting against the transport fare increase outside the Yerevan Municipality, have gathered at Yerevan police building, demanding the release of four protesters detained today.
Police have cordoned off the building. Deputy Chief of the police Valery Osipian has arrived. He promised to release the detainees if the protesters move one meter away from the entrance of the police building.
Let us remind you that four activists were detained during a protest held outside Yerevan Municipality.