Վարչապետն ընդունել է «Լույս» հիմնադրամի ուսանողներին
Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը կառավարությունում ընդունել է «Լույս» հիմնադրամի կրթաթոշակակիրներին և շրջանավարտներին:  Այս մասին տեղեկանում ենք Կառավարության մամուլի ծառայությունից:
«Պետությունը ձեզ աջակցում է սովորելու աշխարհի լավագույն տասը համալսարաններում, որպեսզի այնտեղ առկա լավագույն փորձը և գիտելիքները ծառայեցնեք ի նպաստ մեր երկրի զարգացմանը», - ողջույնի խոսքում ընդգծել է Տիգրան Սարգսյանը:
Կառավարության ղեկավարն անդրադարձել է արդի աշխարհում տեղի ունեցող փոփոխություններին և այդ համատեքստում Հայաստանի զարգացման միտումներին ու հեռանկարներին: Վարչապետ Սարգսյանը նշել է, որ ժամանակակից աշխարհում կարևորագույն ռեսուրսը գիտելիքն է, ինչը հնարավորություն է տալիս արագ փոփոխվող և փոքրացող աշխարհում ձեռք բերել մրցակցային առավելություններ և զարգանալ:
Հանդիպման ժամանակ հարցուպատասխանի միջոցով վարչապետը և «Լույս»-ի ուսանողները քննարկել են Հայաստանի զարգացման տեսլականը և մարտահրավերները: Մասնավորապես, արծարծվել են տնտեսության զարգացմանը, կրթության և գիտության ոլորտի բարեփոխմանը, տարածքային համաչափ զարգացման ապահովմանը, մտածելակերպի փոփոխությանը, ինչպես նաև ուսանողներին հուզող մի շարք այլ հարցեր:
Տիգրան Սարգսյանը նաև ողջունել է «Լույս»-ի ուսանողների կողմից «Զարգացնենք Հայաստանը» ծրագրի շրջանակում մեր երկրի տարբեր համայնքներում հաջողված նախաձեռնությունների իրականացումը և հորդորել շարունակել այդ աշխատանքը:

Prime Minister meets with scholars of Luys Foundation
Armenian Prime Minister Tigran Sargsyan received today scholars and graduates of Luys Foundation, the press service of the government said.
“The state assists you with your studies at top ten universities of the world so that your knowledge and skills will be efficiently used for Armenia’s development,” Tigran Sargsyan stated.
He spoke about the current changes in the world, and touched upon the tendencies and prospects of Armenia’ development in this connection. In the prime minister’s words, knowledge is currently the most important resource as it enables to gain a competitive advantage and successfully develop in the fast-changing world.
The meeting participants discussed a number of issues related to development prospects of the country, economic challenges, reforms in education and science, proportionate regional development, changes in thinking, etc.
The prime minister welcomed the work done by students under Let’s Develop Armenia initiative of Luys Foundation and urged them to continue their activities.