Քաղաքապետը՝ «Բարև Երևան»-ին. Որոշ խմբերի համար ուղևարձը կզեղչվի
Այսօր ավագանու «Բարև Երևան» խմբակցությունը հանդիպել է Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանի հետ, որի ընթացքում լսել է նրա հաղորդումը՝ թե հասարակական տրանսպորտի թանկացման վերաբերյալ նա ինչ է հայտարարելու երևանցիներին: Այս մասին տեղեկանում ենք «Բարև Երևան»-ի մամուլի ծառայությունից:
Քաղաքապետն ասել է, որ, թեև սակագինը բարձրացվել է, բայց սոցիալական խմբերի համար արտոնություններ են մշակվելու:
Հանդիպման մասնակիցներն առարկել են այդ առումով, քանի որ Երևանի բնակչության 80 %-ն այդ խմբերում է: Խմբակցությունն առաջարկել է քաղաքապետի մոտ տրանսպորտի թանկացման հարցը քննարկել ԲՀԿ խմբակցության հետ համատեղ:
«Բարև Երևանը» վերահաստատել է իր դիրքորոշումն առ այն, որ ուղեվարձերը պետք է վերադառնան նախկին սակագնին, ինչպես նաև՝ ներկայացրել է իր տեսակետը տրանսպորտային ոլորտի խնդիրների համակարգային լուծման ուղղությամբ:

Mayor to Hello Yerevan bloc: Fare will be discounted for some groups
Hello Yerevan faction of the Yerevan Council of Elders met today with Yerevan Mayor Taron Margarian. At the meeting, the mayor informed the members Hello Yerevan about what he is going to tell Yerevan residents regarding the transport fare increase, the press service of Hello Yerevan said.
According to the mayor, although the fare has increased, discounts will be given to some social groups.
The meeting participants objected saying that 80% of Yerevan’s population is in such groups. The faction proposed that the mayor discuss the transport fare increase jointly with Prosperous Armenia Party (BHK) faction.
Hello Yerevan members reaffirmed its position that the fare should be reduced to the previous level and presented their opinions about solution of the transport problems.