Գագիկ Բեգլարյան. Միջմարզային երթուղիները հնարավոր է թանկանան չնչին գումարով
Միջհանրապետական ու միջմարզային երթուղիները նույնպես կարող են թանկանալ, բայց՝ չնչին գումարով: Այս մասին այսօր կառավարությունում լրագրողների հետ ճեպազրույցի ժամանակ ասաց Կապի և տրանսպորտի նախարար Գագիկ Բեգլարյանը:
«Հայաստանում այսօր գործում է մոտ 170 երթուղի ու դրանցից 7-8-ը կթանկացնեն իրենց ծառայությունները 12 տոկոսով»,- ասաց Բեգլարյանն ու ավելացրեց, որ մյուս երթուղիներն այսօր չեն թանկացնում իրենց ծառայություններն ի օգուտ ժողովրդի:
Ներքաղաքային տրանսպորտի վերաբերյալ հարցերին նախարարը չպատասխանեց.
«Ինձ մի դիմեք քաղաքապետարանի լիազորությունների տակ եղած հարցերով, որ հետո մամուլում պրովոկացիոն նյութեր չհայտնվեն»,- ասաց Գագիկ Բեգլարյանը:

The republican and inter-regional bus fares may also increase, but only by a negligibly small amount, Minister of Transport and Communication Gagik Beglarian said during a briefing with reporters at the government today.
“There are approximately 170 bus routes in Armenia, and only 7-8 of them will raise the prices of their services by 12%”, Beglarian said, adding the rest will not raise their fares for the benefit of the people.
The minister refused to answer any questions about city transport fares.
“Don’t ask me questions that come within the competence of the municipality so that provocative reports will not appear later in the press,” G. Beglarian noted.