Աշոտ Մանուչարյան. Երիտասարդներն իրենց հաղթանակով կայացրեցին Հայաստանը
Այս տարվա հուլիս ամսին Հայաստանում սկսվեց ճեղքման մի փորձ՝ տրանսպորտի գները բարձրացան, երիտասարդությունն ինքնուրույն դուրս եկավ ընդվզման ու հաղթեց: Երիտասարդները հուլիս ամսին կայացրեցին Հայաստանը: Այս մասին այսօր լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ ասաց «Ղարաբաղ կոմիտեի» անդամ Աշոտ Մանուչարյանը:
«Արդեն մեկ տարի է՝ տարածաշրջանը վայրիվերումների մեջ է և մեզ ավելի լուրջ մարտահրավերներ էլ են սպասվում։ Հայաստանի պետությունն այսօր, ցավոք, արտաքին ազդեցությունների տակ է և երիտասարդական այս հաղթանակը կարող է հնարավորություն տալ իրապես անկախ Հայաստան ձևավորելու համար»,- ասաց Աշոտ Մանուչարյանը:
«Եթե այսօր պետական պաշտոնյան արտաքին ազդակներին ուզում է ասել «ոչ», ապա հստակ պետք է իմանա, որ իր թիկունքում ժողովուրդ ունի»,- ավելացրեց «Ղարաբաղ կոմիտեի» անդամը:

Manucharian: An attempt of breakthrough made in Armenia in July
An attempt of breakthrough was made in Armenia in July of this year: after the public transport fares were increased, the youth staged protests on their own and they have won, the member of Karabakh Committee Ashot Manucharian said at a meeting with reporters today.
“The region has experienced upheavals in the past year and more serious challenges await us. Unfortunately, Armenia is under foreign influence today, while this victory of youths may provide an opportunity to create a truly independent Armenia,” Manucharian noted.
‘If the state official today wants to say no to foreign signals, then he should know that the people support him,” Ashot Manucharian said.