Վերանորոգվել է առավել վթարավտանգ 76 շքապատշգամբ
Երևանի քաղաքապետարանի շինարարության և բարեկարգման 2013 թվականի ծրագրի շրջանակում իրականացվում են վթարային շքապատշգամբների հիմնանորոգման աշխատանքներ: Վերանորոգման անհրաժեշտություն ունեցող հաշվառված պատշգամբներից այս տարվա ծրագրով առաջնահերթ վերանորոգվում է առավել վթարավտանգ 76 շքապատշգամբ: Այս մասին հայտնում են քաղաքապետարանի հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
Շքապատշգամբների վերանորոգման աշխատանքներն իրականացվում են «Երևաննախագիծ» ՓԲԸ-ի կողմից նախապես մշակված նախագծերի հիման վրա` պահպանելով երևանյան շենքերին համահունչ ընդհանուր ճարտարապետական տեսքն ու դիմագիծը:
Ծրագիրը շարունակական է և վերանորոգման կարիք ունեցող հաշվառված բոլոր շքապատշգամբները վերանորոգվելու են:
Աղբյուրի փոխանցմամբ, ըստ էության, պատշգամբները բնակիչների սեփականությունն են և դրանց հետ կապված խնդիրների լուծումը սեփականատերը և համատիրությունները պետք է հոգան, սակայն, հաշվի առնելով խնդրի կարևորությունը, ծրագիրը կյանքի է կոչվում Երևանի քաղաքապետարանի ծրագրերի շրջանակում:

76 accident-prone balconies to be repaired
Repairs of accident-prone balconies in the city are underway under the 2013 construction and improvement program of the Yerevan Municipality. 76 most accident-prone balconies will be repaired urgently, the press service of Yerevan Municipality said.
Repair work is done based on the designs developed by Yerevanproject CJSC, with the exteriors and architectural peculiarities being preserved.
According to the source, in fact balconies are property of apartment owners so any problems related to balconies should be solved by owners and condominiums. However, given the problem’s importance, it was decided to do repair work as part of the programs implemented by Yerevan Municipality.