Արգելվել է «Բրիկետ»,«Ֆակել»,«Էսկիմո»,«Պլոմբիր» պաղպաղակների արտադրությունը
ՀՀ ԳՆ սննդամթերքի անվտանգության ծառայության պետի 2013 թվականի հուլիսի 23-ի թիվ 432-Ա հրամանի հիման վրա «Երևան Կաթ» ՍՊԸ-ում իրականացված ստուգման ընթացքում «Բրիկետ», «Ֆակել», «Էսկիմո», «Պլոմբիր» ապրանքանիշի պաղպաղակներից 2013 թվականի հուլիսի 25-ին կատարվել է նմուշառում և ներկայացվել լաբորատոր փորձաքննության: Այս մասին հայտնում են ՀՀ ԳՆ ՍԱՊԾ լրատվական բաժնից:
Համաձայն «Հանրապետական անասնաբուժասանիտարական և բուսասանիտարական ծառայությունների կենտրոն» ՊՈԱԿ-ի արձանագրության՝ «Բրիկետ», «Ֆակել», «Էսկիմո», «Պլոմբիր» ապրանքանիշի պաղպաղակները ՄԱՖԱՄ և ԱՑԽՄ ցուցանիշներով չեն համապատասխանում ՀՀ կառավարության 2006 թվականի դեկտեմբերի 21-ի թիվ 1925-Ն որոշման պահանջներին: Բացասական արդյունքների մասով կատարվել է կրկնակի փորձաքննություն, որի արդյունքներով նշված արտադրատեսակները կրկին չեն համապատասխանել վերը նշված պահանջներին:
Վերոգրյալի հիման վրա Ծառայության պետի 2013թ. օգոստոսի 06-ի որոշմամբ արգելվել է «Երևան Կաթ» ՍՊԸ-ի կողմից «Բրիկետ», «Ֆակել», «Էսկիմո», «Պլոմբիր» ապրանքանիշի պաղպաղակների արտադրությունը:
Ինչպես նաև «Երևան Կաթ» ՍՊԸ-ի տնօրենին տրվել է հանձնարարական՝ վերացնելու հայտնաբերված խախտումները և «Բրիկետ», «Ֆակել», «Էսկիմո», «Պլոմբիր» ապրանքնիշի պաղպաղակների արտադրությունն իրականացնելու ՀՀ կառավարության 2006 թվականի դեկտեմբերի 21-ի թիվ 1925-Ն որոշման պահանջներին համապատասխան:

Запрещено производство некоторых видов мороженого компании «Ереван Кат»
По итогам проверки, проведенной Государственной службой безопасности продуктов питания министерства сельского хозяйства Армении в ООО «Ереван Кат», запрещено производство мороженого товарных знаков «Брикет», «Факел», «Эскимо» и «Пломбир». Об этом сообщает пресс-службе Государственной службы безопасности продуктов питания министерства сельского хозяйства Армении.
25 июля 2013 года были взяты образцы мороженого указанных товарных знаков и проведена лабораторная экспертиза. Согласно протоколу ГНКО «Республиканский центр ветеринарно-санитарных и растительно-санитарных лабораторных услуг», мороженое товарных знаков «Брикет», «Факел», «Эскимо» и «Пломбир» по ряду показателей не соответствует требованиям постановления правительства Армении № 1925-Н от 21 декабря 2006 года. Повторная экспертиза тоже подтвердила несоответствие нормативам.
На основании этого, решением начальника Государственной службы безопасности продуктов питания от 6 августа 2013 года, производство мороженого товарных знаков «Брикет», «Факел», «Эскимо» и «Пломбир» компании «Ереван Кат» было запрещено.
Директору компании «Ереван Кат» поручено устранить обнаруженные нарушения и осуществлять производство мороженого товарных знаков «Брикет», «Факел», «Эскимо» и «Пломбир» в соответствии с требованиями постановления правительства Армении № 1925-Н от 21 декабря 2006 года.