Ազատամարտիկները դեռ սպասում են, որ կառավարությունը «կշրջվի իրենց կողմը»
Ազատամարտիկ Կարեն Մելիքբեկյանը այսօր լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ նշեց, որ իրենք դեռ սպասում են, որ կառավարությունը «կշրջվի ազատամարտիկների կողմը»: Նրա խոսքով` իրենք չեն պահանջում միանգամից բավարարել իրենց բոլոր պահանջները, այլ ամեն ամիս ռեսուրս հատկացնել իրենց որևէ խնդրի լուծմանը:
Կ. Մելիքբեկյանի հավաստմամբ` «սայլը, ամեն դեպքում, շարժվել է տեղից»: Նա օրինակ բերեց ազատամարտիկների ցուցակների ստուգումը:
Ասուլիսին ներկա ազատամարտիկ Հովիկ Բարդումյանի խոսքով` ազատամարտիկները ստիպված էին դուրս գալ պայքարի, քանի որ անգամ պատերազմից 20 տարի անց կառավարությունը դեռևս միջոցներ չի գտնում իրենց խնդիրները լուծելու համար:
Հ. Բարդումյանի հավաստմամբ` այդ պատճառով էլ այսօր ազատամարտիկների նստացույցեր սկսվել են նաև մարզերում, և իրենք շարունակելու են պայքարը` մինչև հասնեն հաղթնակի:

More than 20 years have passed since the Karabakh war, but the Armenian government still fails to allocate financial resources to war veterans, Hovik Bardumyan, a Karabakh war veteran, told a news conference in Yerevan.
“The veterans were forced to organize protests,” he said, adding that they are holding sit-ins not only in Yerevan but also in Armenian provinces, demanding to improve their financial situation.
Sit-ins are being held in Vanadzor, Bardumyan said, adding that Lori governor, Vanadzor mayor and police chief visited the protesting veterans and conveyed their support to them.
“We will continue to struggle in every possible way until we achieve victory,” the war veteran concluded.