Վերելակի հորանում հայտնաբերվել է դի (լրացված)
Օգոստոսի 29-ին, ժամը 13.09-ին տեղեկություն է ստացվել, որ Երևանի Իսրայելյան փողոցի թիվ 37 շենքի վերելակի հորանում հայտնաբերվել է քաղաքացու դի, որը դուրս բերելու համար անհրաժեշտ է օգնություն: Այս մասին հայտնում են ՀՀ ԱԻՆ լրատվական բաժնից:
Դեպքի վայր է մեկնել հատուկ փրկարարական ջոկատի հերթապահ խումբը:
Փրկարարները հորանից դուրս են բերել նույն շենքի բնակիչ` 1950 թ. ծնված Հ. Ա.-ի դին:
Դեպքի վայր են ժամանել նաև ՀՀ ԱԻՆ Տեխնիկական անվտանգության ազգային կենտրոնի տնօրեն Ա. Պետրոսյանը, Երևան քաղաքի ծառայության պետ Վ. Հովսեփյանը, վերելակների փորձաքննության բաժնի պետ Դ. Աղաջանյանը և գլխավոր փորձագետ Լ. Հովհաննիսյանը:
Դեպքի վայրի նախնական ուսւոմնասիրությամբ պարզվեց, որ վերելակի անվանական բեռնամբարձությունը 320 կգ է, խցիկի շարժման անվանական արագությունը՝ 1,0 մ/վրկ, հարկերի քանակը՝ 10: Վերելակը գրանցված է ՀՀ ԱԻՆ արտադրական վտանգավոր օբյեկտների ռեեստրում (ԱՎՕ 6/1-0023.230 առ 27.07.2006 թ.): Տեխնիկական անվտանգության հերթական փորձաքննության ենթարկվել է 2012 թ. դեկտեմբերի 10-ին:
Կենտրոնի տնօրենի հրամանով ստեղծվել է հանձնաժողով՝ վերելակների բաժնի պետ Դ. Աղաջանյանի գլխավորությամբ, իրականացվում է դժբախտ դեպքի տեխնիկական քննություն: Քառօրյա ժամկետում կտրվի համապատասխան եզրակացություն:

Body of 63-year-old found in lift shaft
Information was received at 1:09 pm on August 29 that the body of a man was found in the lift shaft of building 37 on Israelian Street in Yerevan, according to the press service of the Ministry of Emergency Situations.
A crew of the ministry’s special rescue detachment was sent to the scene. Rescuers retrieved the body of H.A., 63, who lived in the indicated apartment building.
The lift is included in the register of hazardous objects of the Ministry of Emergency Situations. It underwent a routine safety test on December 10, 2012.
A commission has been set up to conduct a technical examination. The commission is led by the head of the lift testing unit D. Aghajanian. The commission will submit conclusions within four days.