Ջ. Հեֆերնը ողջունում է խաղաղ ցույցերի մասնակիցներին
ՀՀ-ում ԱՄՆ արտակարգ և լիազոր դեսպան Ջոն Հեֆերնը այսօր լրագրողների հետ ճեպազրույցում հայտարարեց, որ հետևում է մեր երկրում անցկացվող խաղաղ ցույցերին և ողջունում դրանց մասնակիցներին:
Նրա խոսքով` դա կարևոր նախադրյալ է երկրում ժողովրդավարության կայացման համար: Նա դրական գնահատեց ակտիվիստների և ոստիկանների քայլերը, նշելով, որ ոստիկանները զսպվածություն են ցուցաբերում ակցիաների մասնակիցների նկատմամբ:
«Ցույցերի ժամանակ եղել են նաև առանձին միջադեպեր: ԱՄՆ դեսպանատունը շարունակում է ուշադիր հետևել դեպքերի զարգացմանը, ինչպես նաև շարունակում ենք համագործակցել ՀՀ Ոստիկանության և ԱԱԾ-ի հետ` դրական առաջընթաց ապահովելու համար»,- հավելեց դեսպանը:

U.S. Ambassador to Armenia John Heffern told reporters today he follows attentively peaceful rallies in Armenia and welcomes their participants.
According to the U.S. ambassador, peaceful rallies are important for democracy development. He positively assessed the actions of activists and policemen, saying that the police have shown restraint with respect to rally participants.
In his words, there have been some incidents during protest actions. He noted the that U.S. embassy is following the developments attentively and continues cooperation with Armenia’s Police and National Security Service to achieve positive momentum.