ԲՀԿ պատգամավոր. Չեմ ուզում քննարկել նախագահի իրավունքները
Մաքսային միություն մտնելը Հայաստանի համար բավականին լավ պայմաններ կստեղծի: ԱԺ-ում լրագրողների հետ ճեպազրույցում նման վստահություն հայտնեց ԱԺ «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Գրիգոր Մարգարյանը:
Որպեսզի Մաքսային միությանն անդամակցելու վերաբերյալ կարծիքն ավելի հիմնավոր լինի, ԲՀԿ պատգամավորը կոչ արեց համբերել՝ մինչև ԱԺ-ում լիարժեք քննարկում կլինի:
«Բայց եթե երկրի Նախագահը մի բան ասում է, ու եթե նա այդ երկրի ընտրված Նախագահն է, ուրեմն այդ իրավունքն ունեցել է: Ես չեմ ուզում քննարկել Նախագահի իրավունքներն ու պարտականությունները. դրանք ամրագրված են հիմնական օրենքով»,- եզրափակեց խոսքը ԲՀԿ պատգամավորը:

Григор Маргарян: Я не хочу обсуждать права и обязанности президента
Вступление в Таможенный союз создаст для Армении довольно хорошие условия. Такое мнение высказал сегодня в ходе беседы с журналистами в парламенте депутат от фракции «Процветающей Армении» Григор Маргарян.
Для более обоснованного мнения о вступлении в Таможенный союз депутат призвал подождать обсуждения этого вопроса в Национальном Собрании Армении.
«Если избранный президент страны говорит о чем-то, значит он имеет на это право. Я не хочу обсуждать права и обязанности президента, они закреплены в основном законе страны», - резюмировал Григор Маргарян.