«Վահան Հովհաննիսյանի՝ դեսպան նշանակվելու հանգամանքը չի կաշկանդելու ՀՅԴ-ին»
ՀՅԴ-ն կոալիցիա չի կազմելու իշխանության հետ։ Այս մասին ԱԺ ճեպազրույցների ժամանակ հայտարարեց ՀՅԴ խմբակցության ղեկավար Արմեն Ռուստամյանը։
Պատգամավոր Վահան Հովհաննիսյանի՝ դեսպան նշանակվելու հանգամանքը, Ա. Ռուստամյանի խոսքով, որևէ կերպ չի կաշկանդելու ՀՅԴ-ին։
«Եթե անհամատեղելի իրավիճակ առաջանա, ապա դա չի հանդուրժի ոչ ՀՅԴ-ն, ոչ էլ Վահան Հովհաննիսյանը»,- հավաստիացրեց Ա. Ռուսատմյանը:
Շարունակելով խոսքը՝ պատգամավորը նշեց, թե ներկայիս գործընթացները համեմատելի չեն մինչև սեպտեմբերի 3-ի իրավիճակի հետ։
«Հայաստանը պատրաստվում է մտնել նոր գործընթացների մեջ, և պետք է իրականացնել հստակ, հաշվարկված գործողությունների ծրագիր՝ պատմական սխալ չգործելու համար։ Մենք չենք կարող սխալ կողմնորոշումների պատճառով կորցնել այն, ինչ ունենք։ Մեր ամենակարևոր խնդիրն է՝ մեր սերունդներին կտակել 42 հազար կմ հայկական տարածք»,- եզրափակեց խոսքը Ա. Ռուստամյանը:

А.Рустамян: АРФ «Дашнакцутюн» не составит коалицию с властями
АРФ «Дашнакцутюн» не составит коалицию с властями. Об этом заявил сегодня в ходе брифинга в парламенте глава фракции АРФ «Дашнакцутюн» Армен Рустамян.
По словам депутата, назначение Ваана Ованнисяна послом не может каким-либо образом связать действия АРФ «Дашнакцутюн».
«Если возникнет неприемлемая ситуация, ее не потерпят ни АРФД, ни Ваан Ованнисян», - заявил он.
Депутат отметил, что нынешние процессы нельзя сравнить с ситуацией 3 сентября. «Армения готовится вступить в новые процессы, и необходима четкая, рассчитанная программа действий, чтобы не совершить историческую ошибку. Мы не можем из-за неправильной ориентации потерять то, что имеем. Наша важнейшая задача – оставить будущим поколениям армянскую территорию площадью 42 тысячи километров», - заявил Армен Рустамян.