Է. Նալբանդյանն ընդունել է Մոլդովայի փոխվարչապետին
Երևանում տեղի է ունեցել ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանի և Մոլդովայի փոխվարչապետ, ԱԳ և եվրոպական ինտեգրման նախարար Նատալիա Գերմանի հանդիպումը:
ԱԳՆ լրատվական ծառայությունից հայտնում են, որ հանդիպման ընթացքում քննարկվել են հունիսի 11-12 ՀՀ Նախագահի` Մոլդովայի Հանրապետություն կատարած այցի արդյունքում ձեռք բերված պայմանավորվածությունների իրականացման ընթացքը և այդ ուղղությամբ Երևանի և Քիշնևի կողմից ձեռնարկվելիք համատեղ քայլերը:
Նախարարներն անդրադարձել են երկու երկրների միջև իրավապայմանագրային դաշտի ընդլայնման, միջազգային կազմակերպություններում փոխգործակցության զարգացման, արտաքին գործերի նախարարությունների միջև խորհրդատվությունների անցկացման, առևտրատնտեսական կապերի ակտիվացման, մշակութային փոխանակումների խթանման, ինչպես նաև միջազգային և տարածաշրջանային ձևաչափերում իրականացվող համագործակցությանն առնչվող հարցերին:
Երկուստեք բարձր է գնահատվել վերջին շրջանի հայ-մոլդովական հարաբերություններում առկա դրական զարգացումները, որոնք հնարավորություն են տալիս նոր լիցք հաղորդելու երկկողմ համագործակցությանը։

Глава МИД Армении принял вице-премьера Молдовы Наталю Герман
В Ереване состоялась встреча министра иностранных дел Армении Эдварда Налбандяна с вице-премьером, министром иностранных дел и европейской интеграции Молдовы Натальей Герман. Об этом сообщает пресс-служба внешнеполитического ведомства Армении.
В ходе встречи обсуждались ход реализации договоренностей, достигнутых во время состоявшегося 11-12 июня визита президента Армении Сержа Саргсяна в Молдову, и совместные шаги Еревана и Кишинева, предпринимаемые в этом направлении.
Стороны обратились также к расширению договорно-правовой базы между двумя странами, развитию взаимодействия в международных организациях, проведению консультаций между МИД Армении и Молдовы, активизации торгово-экономических связей, стимулированию культурного обмена, а также вопросам сотрудничества в международном и региональном форматах.
Эдвард Налбандян и Наталья Герман высоко оценили наметившуюся в последнее время в армяно-молдавских отношениях положительную динамику, которая позволяет придать новый импульс двустороннему сотрудничеству.