Կալիֆոռնիայի և Արցախի միջև կապերը կընդլայնվեն
Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանն այսօր Երևան քաղաքում ՀՀ ԼՂՀ մշտական ներկայացուցչությունում հանդիպում է ունեցել Կալիֆոռնիա նահանգային խորհրդարանի խոսնակ Ջոն Պերեսին և նրան ուղեկցող անձանց հետ:
Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից հայտնում են, որ հանդիպմանը քննարկվել են Կալիֆոռնիայի և Արցախի միջև կապերի ընդլայնման և խորացման հետ կապված հարցեր:
Երկուստեք նշվել է, որ ԼՂՀ և Կալիֆոռնիայի միջև փոխհարաբերությունների զարգացման դրական դինամիկան ակնհայտ է, ինչը հուսալի հիմքեր է ստեղծում ապագայում երկկողմ հարաբերությունները որակական նոր մակարդակի հասցնելու համար:
Հանդիպմանը ներկա էին Արցախի Հանրապետության արտգործնախարար Կարեն Միրզոյանը, Լոս Անջելեսում Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր հյուպատոս Սերգեյ Սարկիսովը, ԱՄՆ-ում ԼՂՀ մշտական ներկայացուցիչ Ռոբերտ Ավետիսյանը, Լոս Անջելեսի շրջանի շերիֆի տեղակալ Թևան Առստամյանը, Լոս Անջելեսում ՀՀ նախկին գլխավոր հյուպատոս Գրիգոր Հովհաննիսյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

President of the Nagorno Karabakh Republic Bako Sahakian met Speaker of the California State Assembly John Perez and persons accompanying him. The meeting took place at the Permanent Mission of the NKR in Yerevan.
Issues pertaining to the extension and deepening of ties between Artsakh and California were discussed at the meeting, the press service of NKR president reported.
Both sides underlined the positive dynamics of developing relations between the NKR and California, which creates a secure basis for raising bilateral relations to a qualitatively new level.
Among those present at the meeting were NKR Foreign Minister Karen Mirzoyan, Armenia’s Consul General in Los Angeles Sergei Sarkisov, Permanent Representative of the NKR to the U.S. Robert Avetisian, Special Assistant to Los Angeles County Sheriff Tevan Arustamian, former Consul General of Armenia in Los Angeles Grigor Hovhannisian, other officials.