Կալիֆոռնիայի և Արցախի միջև կապերը կընդլայնվեն
Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանն այսօր Երևան քաղաքում ՀՀ ԼՂՀ մշտական ներկայացուցչությունում հանդիպում է ունեցել Կալիֆոռնիա նահանգային խորհրդարանի խոսնակ Ջոն Պերեսին և նրան ուղեկցող անձանց հետ:
Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից հայտնում են, որ հանդիպմանը քննարկվել են Կալիֆոռնիայի և Արցախի միջև կապերի ընդլայնման և խորացման հետ կապված հարցեր:
Երկուստեք նշվել է, որ ԼՂՀ և Կալիֆոռնիայի միջև փոխհարաբերությունների զարգացման դրական դինամիկան ակնհայտ է, ինչը հուսալի հիմքեր է ստեղծում ապագայում երկկողմ հարաբերությունները որակական նոր մակարդակի հասցնելու համար:
Հանդիպմանը ներկա էին Արցախի Հանրապետության արտգործնախարար Կարեն Միրզոյանը, Լոս Անջելեսում Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր հյուպատոս Սերգեյ Սարկիսովը, ԱՄՆ-ում ԼՂՀ մշտական ներկայացուցիչ Ռոբերտ Ավետիսյանը, Լոս Անջելեսի շրջանի շերիֆի տեղակալ Թևան Առստամյանը, Լոս Անջելեսում ՀՀ նախկին գլխավոր հյուպատոս Գրիգոր Հովհաննիսյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

Б. Саакян встретился со спикером парламента штата Калифорния Джоном Пересом
В Постоянном представительстве НКР в Ереване Президент Бако Саакян встретился со спикером парламента штата Калифорния Джоном Пересом и сопровождающими его лицами.
Как сообщили в пресс-службе президента НКР, на встрече были обсуждены вопросы, касающиеся расширения и углубления арцахо-калифорнийских связей.
Обе стороны отметили, что налицо положительная динамика развития взаимоотношений между НКР и Калифорнией, что создает надежную основу для выведения в будущем двусторонних отношений на качественно новый уровень.
На встрече присутствовали министр иностранных дел Республики Арцах Карен Мирзоян, генеральный консул Республики Армения в Лос-Анджелесе Сергей Саркисов, постоянный представитель НКР в США Роберт Аветисян, заместитель шерифа округа Лос-Анджелeс Теван Арустамян, бывший генеральный консул РА в Лос-Анджелесе Григор Ованнисян, другие должностные лица.