Արցախում բացվել է Հանրապետական բժշկական կենտրոնի նոր համալիր
Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանն այսօր մասնակցել է Հանրապետական բժշկական կենտրոնի նոր համալիրի բացման հանդիսավոր արարողությանը:
Արցախի հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից հայտնում են, որ Բակո Սահակյանի բնութագրմամբ` երկրի գլխամասային բժշկական հաստատության գործունեությունը նոր որակ կհաղորդի Արցախում առողջապահության ոլորտի զարգացման, տարբեր հիվանդությունների կանխարգելման, ախտորոշման և բուժման գործընթացներին:
Բակո Սահակյանը երախտագիտություն է հայտնել ազգային բարերար Սամվել Կարապետյանին Հանրապետական բժշկական կենտրոնի նոր համալիրի կառուցման համար՝ ընդգծելով, որ դա հայրենասիրության և հարազատ ժողովրդին նվիրվածության լավագույն դրսևորումներից է:
Հանդիսավոր արարողությանը մասնակցում էին ԼՂՀ երկրորդ նախագահ Արկադի Ղուկասյանը, Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրհամյանը, Հայաստանի առաջին տիկին Ռիտա Սարգսյանը, Հայ Առաքելական եկեղեցու Արցախի թեմի առաջնորդ Պարգև արքեպիսկոպոս Մարտիրոսյանը, ԼՂՀ ԱԺ խոսնակ Աշոտ Ղուլյանը, վարչապետ Արա Հարությունյանը, Մեծ Բրիտանիայի Lորդերի պալատի անդամ բարոնուհի Քերոլայն Քոքսը, Արցախի և Հայաստանի բարձրաստիճան պաշտոնյաներ, բազմաթիվ հյուրեր արտերկրից:

В Нагорном Карабахе открылся Республиканский медицинский центр
Президент Нагорного Карабаха Бако Саакян принял участие в торжественной церемонии открытия нового комплекса Республиканского медицинского центра.
Как сообщили в пресс-службе президента, Б.Саакян отметил, что деятельность головного медицинского учреждения страны придаст новое качество развитию сферы здравоохранения в Арцахе, профилактике, диагностике и лечению различных заболеваний.
Президент выразил признательность национальному благотворителю Самвелу Карапетяну за строительство нового комплекса Республиканского медицинского центра, подчеркнув, что это является лучшим проявлением патриотизма и преданности родному народу.
В торжественной церемонии приняли участие второй президент НКР Аркадий Гукасян, спикер Национального Собрания Республики Армения Овик Абраамян, первая леди Армении Рита Саргсян, предводитель Арцахской епархии Армянской Апостольской церкви, архиепископ Паргев Мартиросян, спикер парламента НКР Ашот Гулян, премьер-министр Ара Арутюнян, член Палаты Лордов Великобритании, баронесса Керолайн Кокс, высшие должностные лица Арцаха и Армении, многочисленные гости из-за рубежа.