Արցախում բացվել է Հանրապետական բժշկական կենտրոնի նոր համալիր
Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանն այսօր մասնակցել է Հանրապետական բժշկական կենտրոնի նոր համալիրի բացման հանդիսավոր արարողությանը:
Արցախի հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից հայտնում են, որ Բակո Սահակյանի բնութագրմամբ` երկրի գլխամասային բժշկական հաստատության գործունեությունը նոր որակ կհաղորդի Արցախում առողջապահության ոլորտի զարգացման, տարբեր հիվանդությունների կանխարգելման, ախտորոշման և բուժման գործընթացներին:
Բակո Սահակյանը երախտագիտություն է հայտնել ազգային բարերար Սամվել Կարապետյանին Հանրապետական բժշկական կենտրոնի նոր համալիրի կառուցման համար՝ ընդգծելով, որ դա հայրենասիրության և հարազատ ժողովրդին նվիրվածության լավագույն դրսևորումներից է:
Հանդիսավոր արարողությանը մասնակցում էին ԼՂՀ երկրորդ նախագահ Արկադի Ղուկասյանը, Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրհամյանը, Հայաստանի առաջին տիկին Ռիտա Սարգսյանը, Հայ Առաքելական եկեղեցու Արցախի թեմի առաջնորդ Պարգև արքեպիսկոպոս Մարտիրոսյանը, ԼՂՀ ԱԺ խոսնակ Աշոտ Ղուլյանը, վարչապետ Արա Հարությունյանը, Մեծ Բրիտանիայի Lորդերի պալատի անդամ բարոնուհի Քերոլայն Քոքսը, Արցախի և Հայաստանի բարձրաստիճան պաշտոնյաներ, բազմաթիվ հյուրեր արտերկրից:

President of the Nagorno Karabakh Republic Bako Sahakian participated in the opening ceremony of the new complex of the Republican Medical Center, the press service of the NKR President reported.
Bako Sahakian said that the operation of the leading medical institution of the republic will give renewed impetus to the development of healthcare in Artsakh.
He expressed his gratitude to national benefactor Samvel Karapetian for construction of the Republican Medical Center’s new complex, stressing that his deed is the best manifestation of patriotism and devotion to the Armenian people.
The opening ceremony was attended by second President of the NKR Arkady Ghukasian, Speaker of Armenia’s National Assembly Hovik Abrahamian, First Lady of Armenia Rita Sargsyan, Primate of the Artsakh Diocese of the Armenian Apostolic Church, Archbishop Pargev Martirosian, Speaker of the NKR parliament Ashot Ghulian, NKR Prime Minister Ara Harutyunian, member of the British House of Lords, Baroness Caroline Cox, high-ranking officials of Artsakh and Armenia, and a lot of guests from abroad.