Քոքսը` հայ ռազմագերու մասին. Հույս ունեմ` Ադրբեջանից արդարություն կպահանջեն
Ադրբեջանում գտնվող հայ ռազմագերի Հակոբ Ինջիղուլյանի խնդրին ես մանրամասն տեղյակ չեմ, բայց այն, որ նա Ադրբեջանում է` արդեն շատ լուրջ է: Այս մասին այսօր լրագրողների հետ ճեպազրույցում ասաց Մեծ Բրիտանիայի լորդերի պալատի բարոնուհի Քերոլայն Քոքսը:
«Ես հույս ունեմ, որ միջազգային հանրությունը Ադրբեջանից արդարությունն ու ազատություն կպահանջի»,- ասաց բարոնուհին:
Հիշեցնենք, որ ՀՀ ԶՈՒ զինծառայող Հակոբ Ինջիղուլյանն Ադրբեջանում էր հայտնվել օգոստոսի 7-ի լույս 8-ի գիշերը: Նախնական տեղեկություններով՝ նա չի կողմնորոշվել տեղանքում:

C. Cox: I hope international community to demand justice from Azerbaijan
I don’t know all details pertaining to Armenian POW Hakob Injughulian held captive in Azerbaijan, but it is already a serious fact that he is in Azerbaijan, member of the British House of Lords Baroness Caroline Cox said during a briefing with reporters today.
In the words of Baroness Cox, she hopes that the international community will demand justice and release of Armenian prisoner of war from Azerbaijan.
Armenian serviceman Hakob Injighulian crossed into Azerbaijan on the night of August 8, 2013. According to preliminary information, he lost his way.