Ստեփանակերտի Հին Արմենավան թաղամասում բացվել է մարզահրապարակ
Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը նախօրեին մասնակցել է մայրաքաղաք Ստեփանակերտի Հին Արմենավան թաղամասում մարզահրապարակի բացման հանդիսավոր արարողությանը: Այս մասին հայտնում են Արցախի նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
Երկրի ղեկավարը կաևորել է այսպիսի ենթակառուցվածքների առկայությունը մայրաքաղաք Ստեփանակերտում` նշելով, որ դրանք մեծապես նպաստում են ֆիզիկական կուլտուրայի և սպորտի զարգացմանը, ինչպես նաև առողջ ապրելակերպի քարոզմանը:
Բ. Սահակյանը երախտագիտություն է հայտնել Ֆրանսիայի Ազգային ժողովի պատգամավոր Ֆրանսուա Ռոշբլուանին և նախագիծը հովանավորած մյուս բարերարներին Արցախին օգնելու համար` նշելով, որ դա բարեկամության վառ դրսևորումներից է:
Միջոցառմանը մասնակել են Հայ Առաքելական եկեղեցու Արցախի թեմի առաջնորդ Պարգև արքեպիսկոպոս Մարտիրոսյանը, ԱԺ խոսնակ Աշոտ Ղուլյանը, վարչապետ Արա Հարությունյանը, պաշտոնատար այլ անձինք, հյուրեր արտերկրից:

В степанакертском квартале Старый Арменаван открылась новая спортплощадка
Президент Нагорно-Карабахской Республики Бако Саакян накануне принял участие в торжественной церемонии открытия спортплощадки в квартале Старый Арменаван г. Степанакерта. Об этом сообщает пресс-служба президента НКР.
Глава государства отметил важность наличия подобных инфраструктур в столице, отметив, что они оказывают существенное содействие развитию физической культуры и спорта, a также пропаганде здорового образа жизни.
Президент Саакян выразил признательность депутату Национального собрания Франции Франсуа Рошблуану и другим благотворителям, спонсировавшим проект, за содействие Арцаху, назвав это ярким проявлением дружбы.
В мероприятии приняли участие предводитель Арцахской епархии Армянской Апостольской церкви, архиепископ Паргев Мартиросян, председатель Национального собрания Ашот Гулян, премьер-министр Ара Арутюнян и другие должностные лица, гости из-за рубежа.