Հրայր Թովմասյան. Բուդաղյանն ու Առաքելյանը կարող են հրաժարվել համաներումից
«Նախաքննության և դատաքննության փուլում գտնվողները կարող են հրաժարվել համաներումից»: Այսօր կառավարության նիստից հետո լրագրողների հետ ճեպազրույցում հայտնեց ՀՀ արդարադատության նախարար Հրայր Թովմասյանը, հավելելով, որ այդ անձանց դատը կշարունակվի ու կհասնի տրամաբանական ավարտին:
Հ. Թովամսյանը նաև նշեց, որ համաներումից չեն կարող հրաժարվել այն անձինք, որոնց նկատմամբ արդեն օրինական ուժի մեջ մտած դատավճիռ կա:
Ինչ վերաբերում է Արտակ Բուդաղյանին և Տիգրան Առաքելյանին, ապա, Հրայր Թովմասյանը փոխանցեց, որ նրանց գործերը ևս դատաքննության փուլում են:

Persons whose cases are at the stage of preliminary investigation or court examination may reject an amnesty, Armenian Justice Minister Hrayr Tovmasian said during the briefing with journalists after the government session today. He added that trials of such people will continue and be carried to their logical conclusion.
According to H. Tovmasian, the convicts whose sentences are already in force cannot reject an amnesty.
As for Artak Budaghian and Tigran Arakelian, the minister said their cases are at the stage of court examination.