Պայթյուն հայ-հունական քոլեջում. Ուսանողներից մեկին տեղափոխել են հիվանդանոց
09:23 րոպեին ԱԻՆ անհայտ քաղաքացուց ահազանգ է ստացվել, որ ԿԳՆ Հայ-հունական քոլեջում պայթյուն է տեղի ունեցել:
Aysor.am-ին ԱԻՆ-ից հայտնեցին, որ իրենց աշխատակիցները տեղում արձանագարել են, որ փոս է առաջացել պայթյունից: Սա, սակայն, ինչպես ասաց մեր զրուցակիցը, դեռ նախնական տեղեկատվություն է:
Նա նաև նշեց, որ այդ տարածքով բարձրաոլտ հոսանքի մալուխներ են անցնում:
Այս պահին ԱԻՆ ՃԿ աշխատակիցները տեղում աշխատում են:
Aysor.am-ի թղթակիցը դեպքի վայրից տեղեկացրեց, որ այս պահին տարածքում աշխատում են ԱԻՆ, Ոստիկանության և Շտապ օգնության աշխատակիցները. Քոլեջի աշակերտներից մեկին` արնաշաղախ դեմքով, տեղափոխել են «Էրեբունի» բժշկական կենտրոն: Քոլեջի ուսանողները վախեցած են, նրանցից ոչ մեկը չի տեսել, թե ինչ է տեղի ունեցել:
Այս պահին ոստիկանության աշխատակիցները հորդորում են խուճապի չմատնվել և հավատացնում են, որ վերահսկում են իրավիճակը:

У Армяно-греческого колледжа в Ереване прогремел взрыв
Сегодня в 09:23 в МЧС Армении поступило сообщение о том, что у ереванского «Армяно-греческого государственного колледжа» прогремел взрыв. Как сообщили корреспонденту Aysor.am в МЧС, сотрудники ведомства работают на месте происшествия. Они зафиксировали, что на месте взрыва образовалась яма.
«Причина взрыва пока не уточнена. Сейчас проводится экспертиза, чтобы выяснить ее», - сказал корреспонденту Aysor.am командир 2-ой пожарно-спасательной бригады МЧС Армении, подполковник Хачик Шахбазян.
В эти минуты на месте происшествия работают сотрудники МЧС, Полиции и Скорой помощи. Одного из сотрудников колледжа перевезли в медицинский центр «Эребуни». Студенты колледжа напуганы, однако никто из них не видел, что произошло. Они сообщили корреспонденту Aysor.am, что госпитализирован также один студент колледжа.
Сотрудники полиции призывают не поддаваться панике. Они заверили, что ситуация находится под контролем.