«Մաքսային Միություն մտնելուց հետո ԶԼՄ-ների վիճակը կվատթարանա»
Երևանի մամուլի ակումբի նախագահ Բորիս Նավասարդյանը կարծում է, որ այս տարի Հայաստանում ընտրությունները որակյալ լուսաբանվեցին, քանի որ դա հրահանգ էր: Այսօր լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ Նավասարդյանն ասաց, որ նման եզրահանգնման է եկել, քանի որ ընտրություններից անմիջապես հետո պատկերը դարձյալ նույնն է, տեղեկատվական դաշը դարձյալ հիասթափեցնող է: Նա կարծում է, որ Հայաստանի՝ Մաքսային միությանը անդամագրվելուց հետո ԶԼՄ-ների վիճակն ավելի կվատթարանա:
«Գուցե ոչ ակտիվ և դաժան ձևով, բայց խոսքի ազատության սահմանափակումները առանձին դեպքերում կդառնան լուրջ մարտահրավեր»,- նշեց նա։
Բորիս Նավասարդյանին մտահոգում է հատկապես հայաստանյան հեռուսաընկերությունների վիճակը:
«Հանրային հեռուստաընկերությունում լուրջ խնդիրներ կան, վերջին տարիների ընթացքում քանի անգամ հայեցակարգը փոխվել է։ Մենք շատ լավ հիշում ենք նախկին ղեկավարության պնդումը: Նրանք պնդում էին, որ քանի որ հանրային են, մեծամասնության պահանջարկը պետք է արտահայտեն։ Դրա համար ռեյտինգ ապահովելու համար համապատասխան հաղորդում էին ցույց տալիս: Հիմա էլ լսարանի կորուստն է խնդիր»,-ասաց նա՝ հավելելով, որ հայեցակարգի փոփոխությունից հետո էլ ինքը Հանրայինի աշխատանքը բավարար չի համարում:

Навасардян: После вступления Армении в ТС ситуация со СМИ ухудшится
Председатель Ереванского пресс-клуба Борис Навасардян считает, что прошедшие в этом году в Армении выборы были хорошо освещены, поскольку это было указанием. На встрече с журналистами он отметил, что пришел к такому выводу, поскольку сразу после выборов картина вновь стала прежней. Б.Навасардян также заявил, что после вступления Армении в Таможенный союз ситуация со СМИ ухудшится.
«Может не столь активно и жестко, но ограничения свободы слова в отдельных случаях станут серьезным вызовом», - сказал он.
Б.Навасардяна беспокоит также ситуация с армянским телевидением. «На Общественном телеканале существуют серьезные проблемы, за последние годы несколько раз менялась концепция. Мы помним утверждение прежнего руководства, которое заявляло, что телеканал выражает интересы большинства. И поэтому для обеспечения рейтинга показывали соответствующие программы. А сейчас проблемой является потеря аудитории», - отметил он.