«Մաքսային Միություն մտնելուց հետո ԶԼՄ-ների վիճակը կվատթարանա»
Երևանի մամուլի ակումբի նախագահ Բորիս Նավասարդյանը կարծում է, որ այս տարի Հայաստանում ընտրությունները որակյալ լուսաբանվեցին, քանի որ դա հրահանգ էր: Այսօր լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ Նավասարդյանն ասաց, որ նման եզրահանգնման է եկել, քանի որ ընտրություններից անմիջապես հետո պատկերը դարձյալ նույնն է, տեղեկատվական դաշը դարձյալ հիասթափեցնող է: Նա կարծում է, որ Հայաստանի՝ Մաքսային միությանը անդամագրվելուց հետո ԶԼՄ-ների վիճակն ավելի կվատթարանա:
«Գուցե ոչ ակտիվ և դաժան ձևով, բայց խոսքի ազատության սահմանափակումները առանձին դեպքերում կդառնան լուրջ մարտահրավեր»,- նշեց նա։
Բորիս Նավասարդյանին մտահոգում է հատկապես հայաստանյան հեռուսաընկերությունների վիճակը:
«Հանրային հեռուստաընկերությունում լուրջ խնդիրներ կան, վերջին տարիների ընթացքում քանի անգամ հայեցակարգը փոխվել է։ Մենք շատ լավ հիշում ենք նախկին ղեկավարության պնդումը: Նրանք պնդում էին, որ քանի որ հանրային են, մեծամասնության պահանջարկը պետք է արտահայտեն։ Դրա համար ռեյտինգ ապահովելու համար համապատասխան հաղորդում էին ցույց տալիս: Հիմա էլ լսարանի կորուստն է խնդիր»,-ասաց նա՝ հավելելով, որ հայեցակարգի փոփոխությունից հետո էլ ինքը Հանրայինի աշխատանքը բավարար չի համարում:

Chairman of Yerevan Press Club Boris Navasardian believes that this year’s elections in Armenia were well covered by the media because there was an instruction. At a meeting with reporters today, he said that he arrived at such a conclusion because immediately after the elections the picture was again the same as before. According to Navasardian, the situation concerning the mass media will worsen after Armenia joins the Customs Union.
“Perhaps not in an active and cruel way, but in some cases, restrictions on freedom of speech will become a serious challenge,” he noted.
Boris Navasardian also expressed concern over the situation on Armenian television. “Public Television Channel has serious problems – the concept has been changed several times there in the past few months. We all remember the statements of the previous management who claimed that their television channel expresses interests of the majority. The respective programs were broadcast to ensure high ratings. The loss of the audience has become a problem now,” Navasardian said.