Փոստանջյանը «սպառնաց» ԱԺ նախագահին. Ձեզ սպասվում են դժվար օրեր
Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի մոտ այսօր տեղի է ունեցել խորհրդակցություն, որի ժամանակ որոշվել է` «Ժառանգություն» խմբակցությունը ԵԽԽՎ հայաստանյան պատվիրակության կազմում պատվիրակ չի ունենա: Այս մասին ԱԺ նիստի մեկնարկին հայտարարեց «Ժառանգություն» խմբակցության ղեկավար Զարուհի Փոստանջյանը:
«Կես ժամ առաջ Հովիկ Աբրահամյանի մոտ տեղի ունեցավ խորհրդակցություն, որի նպատակն էր ամեն ինչ անել, որպեսզի ԵԽԽՎ-ում այլակարծություն չներկայացվի»,- հայտարարեց Զ. Փոստանջյանը: Այս հայտարարությունը մեծ ոգևորություն առաջացրեց խորհրդարանի դահլիճում և պատգամավորները ծափահարություններով ողջունեցին այս լուրը:
«Պարոն Աբրահամյան, ուզում եմ տեղեկացնել, որ այս ավտորիտար որոշման վերաբերյալ կլինեն բողոքարկման գործընթացներ: Պիտի ասեմ, որ Ձեզ սպասվում են դժվար օրեր, այդ թվում՝ ձեր կուսակիցներին»,- հայտարարեց Փոստանջյանը:

Фракция партии «Наследие» не вошла в состав армянской делегации в ПАСЕ
Парламентская фракция партии «Наследие» не включена в состав армянской делегации в ПАСЕ. Решение об этом принято сегодня в ходе совещания у спикера парламента Армении Овика Абраамяна.
Секретарь парламентской фракции «Наследие» заявила сегодня на заседании Национального Собрания, что цель состоявшегося у Овика Абрамяна совещания – сделать все возможное, чтобы в составе армянской делегации в ПАСЕ не было инакомыслия.
Между тем это заявление вызвало большое воодушевление среди депутатов парламента, которые приветствовали новость аплодисментами.
«Господин Абрамян, хочу сообщить, что в связи с этим авторитарным решением будут предприняты соответствующие шаги. Должна сказать, что Вас, в том числе Ваших коллег по партии, ждут тяжелые дни», - сказала З.Постанджян.