ՀՅԴ պատգամավորը՝ Յուրի Վարդանյանի որդու կալանավորման մասին
«Հայրեր-որդիներ հարաբերություններում կուսակցական գնահատական տալը ճիշտ չէ: Այստեղ յուրաքանչյուրն ինքն է որոշում՝ ինչ անել»,- ԱԺ ճեպազրույցների ժամանակ, անդրադառնալով ՀՀ սպորտի և երիտասարդության հարցերի նախարար Յուրի Վարդանյանի որդու հետ կապված միջադեպին, ինչպես նաև՝ նախարարի հրաժարականի պահանջին, նման կարծիք հայտնեց ԱԺ ՀՅԴ խմբակցության քարտուղար Աղվան Վարդանյանը:
«Սա բարոյական, հոգեբանական հարթությունում է և պետք չէ միջամտել: Հրաժարականը, կարծում եմ, պարոն նախարարի անձնական, դժվար խնդիրն է, իսկ հասարակությունը պետք է կարծիք հայտնի միայն դրանից հետո»,- ասաց Ա. Վարդանյանը:
Հարցին, թե եթե նախարարը լիներ ՀՅԴ-ական, հրաժարական կտա՞ր, Ա. Վարդանյանը պատասխանեց . «Նման դեպքեր Դաշնակցականների հետ չի եղել»:

Агван Варданян об аресте сына министра спорта
«В отношениях отцы и дети неверно давать партийные оценки. Каждый сам решает, что делать», - заявил на парламентском брифинге секретарь фракции АРФ «Дашнакцутюн», комментируя арест сына министра спорта и по делам молодежи за контрабанду наркотиков.
«Вопрос находится на моральной, психологической плоскости и не надо вмешиваться. Отставка, думаю, является личным вопросом министра, а общественность должна выразить мнение лишь после этого», - сказал он.
На вопрос, подал бы в отставку министр, если бы он был членом партии «Дашнакцутюн», А.Варданян ответил: «Подобных случаев с членами «Дашнакцутюн» не было».