ՀՅԴ պատգամավորը՝ Յուրի Վարդանյանի որդու կալանավորման մասին
«Հայրեր-որդիներ հարաբերություններում կուսակցական գնահատական տալը ճիշտ չէ: Այստեղ յուրաքանչյուրն ինքն է որոշում՝ ինչ անել»,- ԱԺ ճեպազրույցների ժամանակ, անդրադառնալով ՀՀ սպորտի և երիտասարդության հարցերի նախարար Յուրի Վարդանյանի որդու հետ կապված միջադեպին, ինչպես նաև՝ նախարարի հրաժարականի պահանջին, նման կարծիք հայտնեց ԱԺ ՀՅԴ խմբակցության քարտուղար Աղվան Վարդանյանը:
«Սա բարոյական, հոգեբանական հարթությունում է և պետք չէ միջամտել: Հրաժարականը, կարծում եմ, պարոն նախարարի անձնական, դժվար խնդիրն է, իսկ հասարակությունը պետք է կարծիք հայտնի միայն դրանից հետո»,- ասաց Ա. Վարդանյանը:
Հարցին, թե եթե նախարարը լիներ ՀՅԴ-ական, հրաժարական կտա՞ր, Ա. Վարդանյանը պատասխանեց . «Նման դեպքեր Դաշնակցականների հետ չի եղել»:

Aghvan Vardanian on arrest of sports minister’s son
“It is wrong to make party assessments about father-son relations. Each person should decide for himself what to do,” the secretary of ARFD parliamentary faction Aghvan Vardanian said during the parliamentary briefing today when commenting on the arrest of sports and youth affairs minister’s son on drug smuggling charges.
‘It is a moral and psychological issue and there is no need to interfere. I think resignation is a private matter of the minister, while the public should express their opinions only after that,” he noted.
Asked if the minister would resign if he was a member of ARF-Dashanktsutyun, Aghvan Vardanian said: “Such things have never happened to ARFD members”.