Պառավաքար-Վազաշեն ճանապարհը դեռ փակ է. Շրջանցիկ ճանապարհն էլ` անբարեկարգ
Տավուշի մարզի Իջևան-Բերդ ավտոճանապարհի Պառավաքար-Վազաշեն հատվածը շարունակում է փակ մնալ: Այս մասին Aysor.am-ի հետ զրույցում ասաց Պառավաքարի գյուղապետ Ռոլանդ Մարգարյանը.
«Գյուղում իրավիճակը նորմալ է: Կրակոցներ չկան: Այս օրերին կրակոցներ չկան նաև դիրքերի ուղղությամբ»,- ասաց Ռոլանդ Մարգարյանը:
Գյուղապետի խոսքով` ճանապարհը դեռ անհայտ ժամանակով փակ կմնա.
«Այդ ճանապարհը վտանգավոր է և մարդիկ այս օրերին գյուղից մեկնում են այսպես ասած սարի ճամփով»,- ասաց Ռոլանդ Մարգարյանը:
Նշենք, որ շրջանցիկ` «սարի ճամփան» վերանորոգված չէ, ինչն էլ լրացուցիչ դժվարություն է ստեղծում վարորդների համար:

Автодорога Паравакар-Вазашен продолжает оставаться закрытой
Участок Паравакар-Вазашен автодороги Иджеван-Берд в Тавушской области Армении все еще остается закрытым из-за угрозы обстрелов со стороны Азербайджана, заявил Aysor.am руководитель села Паравакар Роланд Маргарян.
«В селе обстановка нормальная. Выстрелов нет. В эти дни выстрелов не слышно и в направлении позиций», - сказал он. По его словам, автодорога еще некоторое время останется закрытой.
Р.Маргарян отметил, что население пользует объездной горной дорогой, которая неблагоустроенна и создает дополнительные трудности.