Հունաստանի ազգային պաշտպանության նախարարը ժամանեց Հայաստան
ՀՀ պաշտպանության նախարար Ս.Օհանյանի հրավերով երկօրյա պաշտոնական այցով Հայաստան է ժամանել Հունաստանի Հանրապետության ազգային պաշտպանության նախարար Դիմիտրիս Ավրամոպուլոսի գլխավորած պատվիրակությունը: Այս մասին տեղեկանում ենք ՊՆ մամուլի ծառայությունից:
ՀՀ պաշտպանության նախարարության վարչական համալիրում տեղի ունեցած պաշտոնական դիմավորման արարողությունից հետո տեղի է ունեցել առանձնազրույց երկու երկրների պաշտպանության նախարարների միջև, այնուհետև` հանդիպում ընդլայնված կազմով:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են հայ-հունական երկկողմ ռազմական համագործակցությանը, ինչպես նաև տարածաշրջանային և միջազգային անվտանգությանն առնչվող հարցեր: Կողմերը երկուստեք բարձր են գնահատել Հայաստանի և Հունաստանի պաշտպանական գերատեսչությունների միջև առկա համագործակցության բարձր մակարդակը, ինչի խոսուն վկայությունն է գրեթե ամբողջությամբ իրականացված երկկողմ ռազմական համագործակցության 2013թ. ծրագիրը և Հունաստանի ազգային պաշտպանության գլխավոր շտաբի պետի ու պաշտպանության նախարարի իրար հաջորդող այցերը Հայաստան:
Հունաստանի Հանրապետության ազգային պաշտպանության նախարարի գլխավորած պատվիրակությունն այցելել է նաև Հայոց Մեծ Եղեռնի հուշահամալիր և ծաղկեպսակ դրել Ցեղասպանության զոհերի հիշատակը հավերժացնող հուշարձանին:

At the invitation of Armenian Defense Minister Seyran Ohanian, a delegation headed by the Minister of National Defense of Greece Dimitris Avramopoulos arrived in Armenia on October 28 for a two-day official visit, the press service of Armenian Defense Ministry said.
An official ceremony of welcoming the Greek delegation took place in the administrative building of Armenian Defense Ministry. Then Seyran Ohanian and Dimitris Avramopoulos had a tete-a-tete conversation, followed by an enlarged meeting.
At the meeting, the sides discussed Armenian-Greek military cooperation and issues concerning regional and international security.
The sides appreciated the level of cooperation between the defense ministries of the two countries, noting the full implementation of the 2013 bilateral military cooperation program.