Սիրահարների այգին այսօրվանից կվերածվի յուրօրինակ «ընթերցասրահի»
Սիրահարների այգում մեկնարկել է ամենամյա «Բացօթյա ընթերցանության փառատոնը»։ Այն իրականացվում է Հայաստանի երիտասարդական հիմնադրամի և «Ֆլեշմոբ Դիվիզիա» երիտասարդական ՀԿ-ի նախաձեռնությամբ և ՀՀ մշակույթի նախարարության աջակցությամբ: Այս մասին հայտնում են ՀԵԲ հիմնադրամից:
Նոյեմբերի 1-3-ն անցկացվող «Բացօթյա ընթերցանության փառատոնի» նպատակն է միավորել երիտասարդությանը, ամրապնդել ընթերցելու մշակույթը և սերը գրքի հանդեպ:
Այսօր Սիրահարների այգում երիտասարդները տեղադրել են գրապահարաններ, այգու տարբեր այցելուներ ծանոթանում էին ցուցադրված գրականությանը: Վաղը` նոյեմբերի 2-ին, ժամը 14.00-ից կմեկնարկի գրքի բացօթյա ցուցահանդես, իսկ երեկոյան սպասվում են երիտասարդ կատարողների համերգ, մանկական ներկայացումներ:

An annual Open-Air Reading Festival opened in the Lovers’ Park of Yerevan. The event is being held on the initiative of Armenian Youth Foundation and Flashmob Division NGO, with the assistance of Armenian Culture Ministry, the Armenian Youth Foundation said.
The purpose of the Open-air Reading Festival held on November 1-3 is to unify young people, promote the reading culture and a love of books.
The young organizers put bookcases in the Lovers’ Park today, familiarizing visitors with books on display. An open-air book exhibition will open tomorrow, on November 2, at 2:00 pm. A concert of young singers and children’s performances are scheduled for the evening.