Քաղաքաշինական նոր սկանդալ. Հիմա էլ խնդիրը Իսակով-Լենինգրադյան մայրուղին է
Երևանի քաղաքապետարանի կողմից կառուցվող Իսակովի պողոտան Լենինգրադյան փողոցին կապող ավտոմայրուղու շինարարության մի հատվածը նախագծվել է «Կ. Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրի»՝ սեփականությամբ պատկանող ավտոկայանատեղիով: Այդ նախագիծն իրականացվում է առանց սեփականատիրոջ համաձայնության:
Այս մասին հայտնում են «Կ. Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիր» ՓԲԸ-ի Հասարակայնության հետ կապերի և լրատվության բաժնից:
Հաղորդագրության մեջ ասվում է, որ քաղաքապետարանից այս ամենը հիմնավորում են, որ նշված տարբերակը պակաս ներդրումներ է պահանջում, ինչի արդյունքում ստացվում է, որ շինարարությունը ավելի պակաս ներդրումներով իրականացնելու համար քաղաքապետարանը վերցնում է «Երևանի Կ. Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրի» տարածքի մի մասը:
Այս տարվա հոկտեմբերի 28-ին «Կ. Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրի» հեղինակ ճարտարապետներ` Գ. Ազիզյանը, Հ. Պողոսյանը և Գ. Մուշեղյանը, դիմել են Երևանի քաղաքապետին: Դիմումի մեջ, մասնավորապես, ասված է.
«Երևանի տրանսպորտային երթևեկությունը կարգավորող ծրագրային այս կարևոր միջոցառումը պատահական վրիպմամբ չստվերելու նպատակով, որը կբերի տրանսպորտային կոլապսի այս հանգույցում, առաջարկում ենք, հանձնարարել կարճ ժամանակով դադարեցնել տվյալ հանգույցում կատարվող շինաշխատանքները, հանձնարարել նախագծային կազմակերպությանը` նշված տրանսպորտային հանգույցի այլընտրանքային տարբերակներ մշակելու և դրանք Ձեզ ենթակա քաղաքաշինական խորհրդի քննարկմանը ներկայացնելու համար: Մենք պատրաստ ենք համագործակցելու և աջակցելու այդ աշխատանքներին` խնդրիը շուտափույթ լուծման նպատակով»:

A section of the highway linking Isakov Avenue and Leningradian Street in Yerevan will pass through the parking area of the Sport and Concert Complex after K. Demirchian. The project is being implemented without the agreement of the owner – the Sport and Concert Complex after Demirchian (SCC), according to the press service of SCC.
According to the source, Yerevan Municipality says that this option requires less investment, as a result of which the municipality takes possession of part of the SCC area.
On October 28 the architects of the SCC – A. Azizian, H. Poghosian and G. Musheghian applied to the Yerevan mayor, proposing to suspend construction work in the indicated transport node.
The architects said in a statement that the important measure to regulate the traffic flow in Yerevan can be endangered due to an accidental omission.
“We propose that a design organization be assigned to develop alternative versions of he transport node and submit them to the urban development council of the Municipality for discussion. We are prepared to cooperate for a speedy resolution of the problem,” the statement reads.