Սերժ Սարգսյանն ընդունել է Վիկտոր Խրիստենկոյի պատվիրակությանը
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր ընդունել է Եվրասիական տնտեսական հանձնաժողովի կոլեգիայի նախագահ Վիկտոր Խրիստենկոյի գլխավորած պատվիրակությանը: Այս մասին հայտնում են երկրի ղեկավարի մամուլի գրասենյակից:
Հանդիպմանը զրուցակիցները քննարկել են Եվրասիական տնտեսական հանձնաժողովի հետ մեր երկրի համագործակցությանը վերաբերող հարցերի լայն շրջանակ: Այդ համատեքստում անդրադարձ է եղել երեկ ստորագրված Հայաստանի Հանրապետության և Եվրասիական տնտեսական հանձնաժողովի միջև փոխգործակցության խորացման մասին հուշագրին և աշխատանքային խմբերի առաջին հանդիպման արդյունքներին, որը, Վիկտոր Խրիստենկոյի գնահատմամբ, արդյունավետ և հաջող ընթացք է ունեցել: Կողմերի համոզմամբ, հուշագրի ստորագրմամբ համագործակցության ամուր հիմք է դրվում Հայաստանի և Եվրասիական տնտեսական հանձնաժողովի միջև:
Սերժ Սարգսյանը և Վիկտոր Խրիստենկոն երկուստեք ընդգծել են, որ Հայաստանի Հանրապետության՝ Մաքսային միությանը և Միասնական տնտեսական տարածքին միանալու մասին հայտարարությունից և Մաքսային միության անդամ երկրների ղեկավարների կողմից այդ կապակցությամբ կայացված որոշումից հետո զգալի աշխատանք կա իրականացնելու և վերահաստատել են պատրաստակամությունը սերտ փոխգործակցությամբ այդ աշխատանքներն իրականացնելու և հիշյալ գործընթացները հնարավորին սեղմ ժամկետներում ավարտին հասցնելու գործում:

President receives Victor Khristenko
Armenian President Serzh Sargsyan received today a delegation led by Chairman of the Eurasian Economic Commission’s Board Victor Khristenko.
The sides discussed a wide range of issues related to cooperation of the Eurasian Economic Commission (EEC) and Armenia, according to the presidential press service. In this connection the interlocutors spoke about the memorandum on deepening of cooperation between Armenia and EEC, which was signed yesterday, and the results of the first meeting of the working groups. In the opinion of both sides, the memorandum’s signing created a firm basis for cooperation.
Serzh Sargsyan and Victor Khristenko stressed that following Armenia’s announcement about its entry into the Customs Union and the Common Economic Zone, there is much to be done. They reaffirmed their readiness to do this work in close cooperation in order to complete it as soon as possible.