Երևան-Սանկտ Պետերբուրգ չվերթի ժամանակ ուղևոր է մահացել
Նախօրեին «Երևան-Սանկտ Պետերբուրգ» չվերթ իրկանացնող ինքնաթիռը հարկադիր վայրէջք է կատարել Ռոստով քաղաքի օդանավակայանում, քանի որ ուղևորներից մեկի ինքնազգացողությունը կտրուկ վատացել է: Այս մասին գրում է «Ինտերֆաքսը»:
Գործակալության փոխանցմամբ` 44-ամյա ուղևորը ծանր հիվանդ է եղել և Սանկտ Պետերբուրգ է մեկնել բուժման նպատակով: Երբ տղամարդն իրեն վատ է զգացել, օդանավի անձնակազմը փորձել է օգնություն ցուցաբերել, որից հետո որոշում է կայացվել հարկադիր վայրէջք կատարել, չնայած բժիշկների ջանքերին՝ չի հաջողվել փրկել ուղևորի կյանքը: Նշենք, որ ուղևորի մահվան փոստի առիթով սկսվել է քննություն:
«Զվարթնոց» օդանավակայանի մամուլի քարտուղար Գևորգ Աբրահամյանն Aysor.am-ի հետ զրույցում ասաց, որ իրավասու չէ դեպքի առիթով որևէ մեկնաբանություն տալ.

An investigation is being conducted into the death of a 44-year-old passenger of a Yerevan-Saint Petersburg flight. Yesterday the plane made an emergency landing at the airport of Rostov-on-Don in Russia, investigator Artyom Marchenko said, according to Interfax.
“The passenger suffered from a serious disease. He was flying to Saint Petersburg for treatment. When the man was taken ill, the crew tried to help him, but to no avail. They had to make an emergency landing in Rostov-on-Don where an ambulance was waiting for the patient,” the investigator said.
The man died, despite efforts of doctors. According to investigators, he died on the plane. The cause of death has not yet been established.