Պաշտպանության նախարարի տեղակալն ընդունել է ազատամարտիկներին
Այսօր ՀՀ պաշտպանության նախարարի հրամանով ձևավորված ազատամարտիկների բարձրացրած հարցերով զբաղվող գերատեսչական աշխատանքային խմբի ղեկավար, ՀՀ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ Դավիթ Տոնոյանն ընդունել է Ազատամարտիկների խորհրդի ներկայացուցիչներ Տիգրան Հարությունյանին, Հովիկ Վարդումյանին և Կոլյա Քոչարյանին: Այս մասին տեղեկանում ենք ՊՆ մամուլի ծառայությունից:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են ազատամարտիկների կողմից բարձրացված մի շարք հարցեր: Անդրադարձ է եղել պահեստազորի գնդապետ Վ. Ավետիսյանի ձերբակալմանը, ազատամարտիկների կարգավիճակին և սոցիալական խնդիրներին վերաբերող հարցերին:
Դ. Տոնոյանը մեկ անգամ ևս հավաստիացրել է, որ ազատամարտիկներին հուզող հարցերը գտնվում են պաշտպանության նախարարության ղեկավարության ուշադրության կենտրոնում և նրանց բարձրացրած խնդիրներին լուծում տալու նպատակով պաշտպանության նախարարությունը շարունակելու է պլանավորված աշխատանքները:

Давид Тоноян принял представителей Совета ветеранов карабахской войны
Первый заместитель министра обороны Армении, руководитель сформированной приказом главы оборонного ведомства ведомственной комиссии для изучения проблем ветеранов карабахской войны Давид Тоноян сегодня принял представителей Совета ветеранов Тиграна Арутюняна, Овика Вардумяна и Колю Кочаряна. Об этом сообщает пресс-служба Минобороны Армении.
В ходе встречи обсуждался ряд вопросов, озвученных ветеранами карабахской войны. Стороны обратились к аресту полковника запаса В.Аветисяна, статусу и социальным проблемам ветеранов карабахской войны.
Давид Тоноян вновь заверил, что волнующие ветеранов вопросы находятся в центре внимания руководства министерства обороны и с целью решения озвученных проблем ведомство продолжает запланированные работы.